Порошенко: Україна хоче досягти стандартів НАТО до 2020 року

Петро ПорошенкоПетро Порошенко

«Україна в даний час не має наміру претендувати на членство в НАТО, але до 2020 року прагне досягти стандартів Північноатлантичного союзу», — заявив Президент Петро Порошенко після засідання Комісії «Україна-НАТО» в Києві.

Читайте також: «Калінінградська область в російських геополітичних концепціях»

«Ми вважаємо, що необхідно розпочати дискусію про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО (так званий Membership Action Plan – Глобал Аналітик) і наші пропозиції щодо цієї дискусії були із задоволенням прийняті», — сказав П. Порошенко на спільній прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

«Ми маємо план на найближчі роки до 2020 року. Ми дуже добре знаємо, що мусимо робити. Вперше в Україні ми маємо детально розроблену дорожню карту, щоби ми могли досягти критеріїв НАТО і здійснити необхідні реформи», — сказав П. Порошенко.

Столтенберг зазначив, що рішення щодо прийому в НАТО нових членів ухвалюють країни, які входять в цю організацію. «Кожна держава має право вибирати свій шлях, чи хоче вона бути членом такого союзу, як НАТО. Рішення про вступ залежить від 29 членів Північноатлантичного союзу і зацікавленої в цьому країни. Жодна інша держава не має на це ніякого впливу», — сказав він.

Тим часом прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що РФ стурбована планами України щодо вступу в НАТО. Він підкреслив, що Росія останніми роками непокоїлася через наближення до її кордонів інфраструктури Альянсу.

«Україна в НАТО — це питання, яке в значній мірі побічно стосується Росії», — сказав Пєсков на щоденному брифінгу для журналістів. Він підкреслив, що Москва «протягом багатьох років дуже занепокоєна наближенням військової інфраструктури НАТО до кордонів Росії».

НАТО

НАТО

Читайте також: «Порошенко підписав закон про поглиблення Україною співпраці з НАТО»

«Потенційний вступ України в НАТО може стати ще одним кроком в цьому напрямку, що, звичайно, не сприятиме зміцненню стабільності та безпеки на європейському континенті», — додав речник Кремля.

Пєсков також повідомив, що розгортання на Донбасі миротворчої місії «можливе тільки за згодою протиборчих сторін».

Представник Кремля запевнив, що Росія «не мала і не має будь-яких військ в Україні». На питання про затриманого нещодавно на Донбасі громадянина Росії Віктора Агєєва Пєсков відповів, що в цьому випадку необхідно брати до уваги інформацію Міністерства оборони Росії.

Після затримання Агєєва російське Міноборони запевнило, що він проходив службу в 2016 році, а потім нібито звільнився в запас. Затриманий українськими бійцями окупант детально розкрив схему відправки російських військовослужбовців з Ростовської області на Донбас. Такі операції проводяться регулярно, і одержали назву «Рейс».

Як пише американський політолог Едвард Волкер: «Ще п’ять-десять років тому Кремль вже припускав, що в кінцевому підсумку до НАТО приєднаються нові члени — не тільки Чорногорія (раніше) або Сербія (пізніше), але й Швеція, Фінляндія, Україна та Грузія. Виходячи з найгірших припущень, які зазвичай беруть до уваги державні аналітичні центри при аналізі ризиків для безпеки, Путін та його провідні радники з питань безпеки оцінюють шанси на рівень вище, ніж вони насправді є, особливо з огляду на свої гіпотези щодо західної стратегічної мети в Євразії.

Немає жодних правових причин, чому Україна не повинна отримувати зовнішню військову допомогу або придбавати зброю з-за кордону

Немає жодних правових причин, чому Україна не повинна отримувати зовнішню військову допомогу або придбавати зброю з-за кордону

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

Водночас, військове співробітництво НАТО з країнами-партнерами, такими як Швеція, Фінляндія, Україна та Грузія зростає, і в черговий раз росіяни мають всі підстави очікувати поглиблення співпраці. Зокрема, Сполучені Штати та деякі їхні союзники по НАТО в якийсь момент почнуть надавати Україні та Грузії летальну оборонну зброєю, а згодом просто зброю без означення «оборонна». Врешті-решт немає жодних правових причин, чому ці країни не повинні отримувати зовнішню військову допомогу або придбавати зброю з-за кордону».

 

 

Be the first to comment on "Порошенко: Україна хоче досягти стандартів НАТО до 2020 року"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**