Порошенко відмовився розкрити дату доставки американської зброї для України

Петро ПорошенкоПетро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що з міркувань безпеки він не буде розкривати терміни постачання військової техніки в Україну. Про це глава держави заявив після зустрічі в Давосі з американським державним секретарем Рексом Тіллерсоном.

Читайте також: «Українці в США»

«Усі дати мені відомі, і ніхто їх не ховає від нас. Ви напевно розумієте, що через те, що йдеться про озброєння, співпрацю в галузі оборони, я не просто не хочу, але я не зацікавлений в тому, щоб говорити про це», — заявив Порошенко.

Україна повинна отримати від Сполучених Штатів, серед іншого, керовані протитанкові ракети Javelin. 22 грудня Державний департамент заявив, що США нададуть Україні «розширені засоби захисту» для зміцнення оборонного потенціалу країни, і ця допомога має «абсолютно захисний характер».

Читайте також: «У світі зростає продаж зброї»

Давос. Світовий економічний форум

Давос. Світовий економічний форум

«Я можу тільки сказати вам, що як тільки з’явилася інформація про те, що Україна отримає нову зброю, поведінка російських військових та бійців повністю змінилася. Вони наближаються до лінії фронту з більшою обережністю», — сказав Порошенко в інтерв’ю журналістам.

Як повідомляють джерела в Білому домі, президент Дональд Трамп схвалив план продажу Україні летальної зброї, в тому числі ракет Javelin на суму близько 47 мільйонів доларів.

Це рішення викликало невдоволення Росії. Заступник глави російського Міністерства закордонних справ Григорій Карасін заявив, що вони є небезпечними та провокують Київ до застосування сили в конфлікті на Донбасі. Міністерство закордонних справ у Москві також заявило, що рішення США знову підриває Мінські угоди щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Читайте також: «Політичне тло зустрічі П. Порошенка з Д. Трампом»

За оцінками, за три роки російської агресії на Донбасі було вбито понад 10 тис. осіб.

Javelin

Javelin

 

Be the first to comment on "Порошенко відмовився розкрити дату доставки американської зброї для України"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**