Політолог: Порошенко отримає неконтрольований парламент, який протягне максимум рік

політологРуслан Бортник
політик

Андрій Парубій

З призначенням віце-спікера парламенту Андрія Парубія на посаду голови Верховної Ради Президент України Петро Порошенко отримає неконтрольований парламент.

Читайте також: «ВРУ поміняла Яценюка на Гройсмана»

Таку думку висловив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

«Якщо главою парламенту стане пан Парубій, а його заступником Ірина Геращенко, на парламент потрібно повісити іншу вивіску, тому що це буде слабко контрольований парламент», — зазначив політолог.

За його словами, нинішній спікер В. Гройсман часом демонстрував «чудеса» управління Верховною Радою, однак нічого подібного від нових керівників чекати не доводиться.

Як підкреслив експерт, з такими політиками П. Порошенко отримає «дивний і некомпромісний» парламент. На його думку, представники БПП Ігор Кононенко, Сергій Березенко або Юрій Луценко були б на цій посаді куди зручнішими Президенту і адекватнішими.

Читайте також: «Рада відмовилася збільшити витрати на президента»

При цьому Р. Бортник додав, що вже зараз парламент сегментується, причому з’являються відразу три «неформальні» опозиції (за відсутності реальної опозиції) — «Батьківщина», Оппоблок, Радикальна партія Олега Ляшка.

Також політолог зазначив, що з відходом Арсенія Яценюка з Кабміну посилиться і сегментація у фракції «Народний фронт», яка незабаром стане джерелом для формування «тушок» до нової коаліції.

«Поява «тушок» у парламенті означає, що парламент вичерпав нормальні, адекватні, політичні та правові інструменти для свого функціонування. «Тушки» — це ознака кризи, і ця криза завершиться в 2017 році достроковими парламентськими виборами», — підсумував експерт.

Читайте також: «Новий Кабмін потрібен, щоб відтягнути час до перевиборів — Гладких»

спікер

Володимир Гройсман

Be the first to comment on "Політолог: Порошенко отримає неконтрольований парламент, який протягне максимум рік"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**