Польща також може вислати російських дипломатів

Російське посольство у ВаршавіРосійське посольство у Варшаві

Польща може прийняти рішення запровадити санкції проти Росії на знак солідарності зі Сполученим Королівством. Як дізналася редакція польського видання «Dziennik Gazeta Prawna», може дійти до вислання російських дипломатів з Польщі. Однак польський уряд хоче, щоб такі дії були частиною більш широкої реакції Європейського Союзу та НАТО.

Читайте також: «Сейм Польщі показав Україні приклад боротьби з кнопкодавством»

Навіть сьогодні може бути прийнято рішення про різку реакцію щодо Росії у зв’язку з дипломатичною кризою між Лондоном та Москвою. До цього дійшло після отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля, який жив у Великій Британії.

Кроки проти Росії повинні бути однією з тем для обговорювання на засіданні Ради із закордонних справ Європейського Союзу, а також в ході візиту канцлера ФРН Ангели Меркель до Варшави.

Як повідомляє «DGP», розмови про можливі санкції з боку європейських країн тривають кілька днів. Однак поки що не було прийнято жодного рішення, оскільки чиновники та політики чекали результатів російських виборів.

Варшава

Варшава

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

Скріпаль, колишній полковник російської військової розвідки ГРУ, який в минулому був засуджений в Росії за шпигунство на користь Великої Британії, і його донька Юлія 4 березня поступили в критичному стані до лікарні після того, як втратили притомність у торговому центрі в Солсбері на південний захід від Лондона.

Відомо, що росіянин був отруєний речовиною, яка називається «новічок». Це російський варіант паралітичних та судомних агентів із групи сполук V. Вони є фосфорорганічними сполуками, що свідчить про їх високу токсичність. До тієї ж групи сполук належать найвідоміші бойові гази: сарин, соман і VX. Відкритий наприкінці 1970-х років, «новічок» є найбільш отруйною з відомих токсичних речовин. Його смертельна доза у вісім разів нижча (і становить менше 30 мкг на людину), ніж у випадку з відомим VX, який навіть став «героєм» фільмів на тему глобального знищення через хімічну атаку.

Польща на мапі Європи

Польща на мапі Європи

Читайте також: «Польща активно переходить на саудівську нафту»

Після цієї події розпочалася криза у відносинах між Великою Британією та Росією. Лондон першим вислав російських дипломатів. Пізніше Кремль відповів так само щодо британських.

Be the first to comment on "Польща також може вислати російських дипломатів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**