Польща може прийняти рішення запровадити санкції проти Росії на знак солідарності зі Сполученим Королівством. Як дізналася редакція польського видання «Dziennik Gazeta Prawna», може дійти до вислання російських дипломатів з Польщі. Однак польський уряд хоче, щоб такі дії були частиною більш широкої реакції Європейського Союзу та НАТО.
Читайте також: «Сейм Польщі показав Україні приклад боротьби з кнопкодавством»
Навіть сьогодні може бути прийнято рішення про різку реакцію щодо Росії у зв’язку з дипломатичною кризою між Лондоном та Москвою. До цього дійшло після отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля, який жив у Великій Британії.
Кроки проти Росії повинні бути однією з тем для обговорювання на засіданні Ради із закордонних справ Європейського Союзу, а також в ході візиту канцлера ФРН Ангели Меркель до Варшави.
Як повідомляє «DGP», розмови про можливі санкції з боку європейських країн тривають кілька днів. Однак поки що не було прийнято жодного рішення, оскільки чиновники та політики чекали результатів російських виборів.
Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»
Скріпаль, колишній полковник російської військової розвідки ГРУ, який в минулому був засуджений в Росії за шпигунство на користь Великої Британії, і його донька Юлія 4 березня поступили в критичному стані до лікарні після того, як втратили притомність у торговому центрі в Солсбері на південний захід від Лондона.
Відомо, що росіянин був отруєний речовиною, яка називається «новічок». Це російський варіант паралітичних та судомних агентів із групи сполук V. Вони є фосфорорганічними сполуками, що свідчить про їх високу токсичність. До тієї ж групи сполук належать найвідоміші бойові гази: сарин, соман і VX. Відкритий наприкінці 1970-х років, «новічок» є найбільш отруйною з відомих токсичних речовин. Його смертельна доза у вісім разів нижча (і становить менше 30 мкг на людину), ніж у випадку з відомим VX, який навіть став «героєм» фільмів на тему глобального знищення через хімічну атаку.
Читайте також: «Польща активно переходить на саудівську нафту»
Після цієї події розпочалася криза у відносинах між Великою Британією та Росією. Лондон першим вислав російських дипломатів. Пізніше Кремль відповів так само щодо британських.
Be the first to comment on "Польща також може вислати російських дипломатів"