Польща планує організувати економічну міграцію з Філіппін

ФіліппінціФіліппінці

У Польщі бракує рук для роботи, демографічна ситуація драматична, але уряд не бажає приймати мігрантів із мусульманських країн. Чи вирішить проблему залучення робітників з католицьких Філіппін?

Читайте також: «У Польщі розпочалося будівництво американської військової бази»

Польській економіці, яка розвивається швидкими темпами, не вистачає робочої сили. Мігранти з України, Білорусі або Молдови більше не в змозі задовольнити попит на працівників. Оскільки залучення робочої сили з мусульманських країн не є альтернативою з релігійних і політичних причин, польський уряд виступив з ідеєю дозволити трудову міграцію з католицьких Філіппін, — пише варшавський кореспондент газети «Die Welt» Філіп Фріц.

Автор зазначає, що національно-консервативний уряд PiS зможе використати працевлаштування працівників з Філіппін як аргумент в суперечці з ЄС про прийняття біженців. Варшава може сказати, що якщо вона приймає мігрантів з Філіппін, то не мусить приймати їх з Близького Сходу і Африки, — читаємо в «Die Welt». Фріц широко описує кампанію, що проводиться польським урядом і засобами масової інформації, метою якої є показати, що «іслам не пасує до Польщі», а мігранти з мусульманських країн є загрозою для безпеки країни.

«Die Welt»

«Die Welt»

Читайте також: «Польща запрошує узбецьких заробітчан»

«Політики PiS, однак, добре знають, що міграція до Польщі необхідна не тільки з економічних причин», — підкреслює Фріц. Він пояснює, що демографічна ситуація викликає тривогу. Польське суспільство швидко старіє, а брак робочої сили, ймовірно, в найближчі роки зросте драматичним чином. Він додав, що соціальні програми, такі як «500 плюс», мали лише незначний вплив на збільшення народжуваності.

Фріц зазначає, що з 2004 року 2 мільйони переважно молодих поляків залишили свою батьківщину, виїжджаючи за кордон. Той факт, що вони надсилають гроші, є важливим економічним чинником, але слабким стимулом для ринку праці.

Фріц нагадує, що філіппінці, якщо дійде до підписання контракту з їхнім урядом, не будуть першими іммігрантами з Азії. На даний час в Польщі мешкає 20 000 в’єтнамців. За останні місяці до цієї країни також приїхало багато індійців.

Мапа Польщі

Мапа Польщі

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

Журналіст пише, що «не позбавлений іронії той факт, що саме в період правління уряду PiS, який використовує риторику, ворожу до іноземців, Польща може стати приймаючою країною для іммігрантів».

Be the first to comment on "Польща планує організувати економічну міграцію з Філіппін"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**