Польські спецслужби знешкодили «гібридну підривну мережу», яка діяла проти України

Радіо ПольщаРадіо Польща

Як заявляє речник польських спецслужб, на території цієї країни було заарештовано росіянку, яка підозрюється у тому, що разом зі співучасниками намагалася посилити напругу у польсько-українських стосунках.

Читайте також: «Відкритий конфлікт між Польщею і ЄС викликає питання щодо майбутнього євроспільноти»

Польська служба внутрішньої безпеки ABW заявила, що Єкатєріна С незабаром буде вислана з країни. Чотирьом іншим особам заборонено в’їзд до Польщі.

Речник ABW Станіслав Зарин заявив Радіо Польща, що його відомство «знешкодило» дві «російські гібридні військові мережі», орієнтовані на Польщу.

«Гібридна війна» включає поширення фальшивих новин, щоб формувати проросійську громадську думку.

Польща дуже стурбована спробами Кремля вплинути на громадську думку в цій країні після анексії Росією українського Криму в березні 2014 року.

Польське військо

Польське військо

Польща — член ЄС та НАТО — є одним з найбільших критиків російської зовнішньої політики, особливо російської військової інтервенції в Україну.

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

Проте російські пропагандисти намагаються вбити клин між двома народами, спекулюючи на непростих українсько-польських стосунках у минулому.

Станіслав Зарин зазначив, що ABW має інформацію про те, що Росія «не тільки підбурює  польських громадян на конкретні дії проти Польщі та в інтересах Росії, але й фінансує цю діяльність».

Він не надав докладної інформації про заходи, які планувала підривна мережа, а лише зазначив, що вона займалася «підживленням польсько-української ворожнечі в соціальній та політичній сфері й підривом тлумачення польської історії, замінюючи її російським нарративом».

Польський прапор

Польський прапор

Читайте також: «У Польщі розпочалося будівництво американської військової бази»

Західні уряди звинувачують Росію в поширенні фальшивих новин про війну на Донбасі та інші чутливі питання, з тим щоб послабити громадську підтримку на Заході політики ЄС та НАТО.

Be the first to comment on "Польські спецслужби знешкодили «гібридну підривну мережу», яка діяла проти України"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**