Польські археологи відкопали місто, якому 2000 років

Місце розкопокМісце розкопок

У Албанії польські археологи відкрили загублене місто Бассанія, якому понад 2000 років. На початку нашої ери римляни, ймовірно, зруйнували фортецю і дотепер її руїни вважалися природним спустошенням гірських порід.

Читайте також: «Вчені з’ясували, що людина лише віднедавна має сучасний мозок»

Загублене місто було несподівано виявлено в північно-західній Албанії в районі сучасного міста Шкодер. За даними дослідників, найбільш імовірно, що це Бассанія — місто, описане римським істориком Лівієм (59 р. до н.е. – 17 р. н.е.) в контексті боротьби римських військ з останнім царем Іллірії Гентіосом.

У травні археологи викопали лише частину мурів та браму. «Оборонні конструкції були споруджені з добре обладнаних, величезних блоків каменю, — розповідає керівник земляних робіт професор Пьотр Дичек, директор Центру досліджень античності Південно-Східної Європи Варшавського університету. Разом з брамою було відкопано два бастіони, до яких доходять потужні оборонні мури завширшки понад 3 метри. Із зовнішнього боку вони були виготовлені з профільованих кам’яних блоків. Пустки між ними були наповнені дрібними камінцями та землею.

Шкодер

Шкодер

Читайте також: «Археологи ідентифікували зруйноване месопотамське місто, якому 4000 років»

Як пояснив професор Дичек, цей тип будівельних конструкцій характерний для елліністичних оборонних споруд. Таке датування також підтверджують предмети, знайдені археологами біля мурів — монети та фрагменти керамічних посудин з IV-I ст.ст. до н. Це означає, що місто існувало в часи Іллірійського царства, яке зникло на початку нашої ери після римського вторгнення.

«Навколо Шкодер в останні роки ми почали шукати поселення і фортеці, що виконували роль економічних та військових баз. Завдяки використанню різноманітних методів, ми знайшли реліквії величезного древнього міста», — говорить Дичек.

На подив дослідників з’ясувалося, що щойно відкрите місто було у три рази більше, ніж античний Шкодер — смуга масивних кам’яних мурів займала площу біля 20 гектарів.

Дослідники задаються питанням про відсутність інформації про нього в повідомленнях мандрівників за останні кілька сотень років. «Пояснення цього мовчання мандрівників, які з надзвичайною ретельністю описують різні руїни, є досить загадковою. Це могло статися якщо місто перестало існувати дуже давно і його назву було забуто», — запевнив археолог.

У Албанії археологи відкрили загублене місто Бассанія

У Албанії археологи відкрили загублене місто Бассанія

Недавні дослідження підтвердили, що кінець існування міста фактично припадає на початок І ст. н.е. — завершення правління імператора Октавіана Августа. Тоді воно було покинуте або зруйноване під час римського вторгнення. «Його назва могла забутися», — вважає професор Дичек.

Читайте також: «Вчені створили супердеревину, здатну замінити сталь»

Руїни на пагорбі, можливо, не викликали великого інтересу через свою специфічну геологічну будову. Після століть ерозії залишки кам’яних конструкцій на поверхні більше нагадують природний геологічний об’єкт, ніж щось побудоване людиною.

Be the first to comment on "Польські археологи відкопали місто, якому 2000 років"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**