Половина найбідніших людей у світі живе в 5 країнах

Малюнок 1Малюнок 1

У 2015 році у світі нараховувалось 736 мільйонів дуже бідних людей. З них 368 мільйонів, тобто половина від загальної кількості, мешкали лише у 5 країнах. Ось ці 5 країн з найбільшою кількістю дуже бідних: Індія, Нігерія, Демократична Республіка Конго, Ефіопія та Бангладеш (перераховуються від багатших до бідніших). Вони також є найбільш густонаселеними державами Південної Азії та Африки на південь від Сахари — двох регіонів світу, в яких проживає 85% (629 мільйонів) найбідніших людей. Таким чином для істотного прогресу у досягненні глобальної мети, якою є скорочення кількості найбідніших людей (тобто тих, що живуть на 1,90 долара і менше на день) до менш ніж 3% до 2030 року, вирішальним буде значне скорочення бідності у вищезазначених 5 країнах.

Читайте також: «Понад 25% лондонців живуть у бідності»

Малюнок 2

Малюнок 2

Як показують прогнози щодо бідності, до 2030 року у цих 5 країнах ймовірно збережеться значний розрив у прибутках (див. малюнок 2). Якщо будувати прогнози на дотеперішніх темпах зростання (регіональний середній показник за останні десять років), то можна передбачити, що до 2030 року крайня бідність в Індії та Бангладеші наблизиться до нуля, але у Нігерії, ДРК та Ефіопії залишиться на досить високому рівні. Нерівномірний прогрес у цих 5 країнах є свідченням тенденцій у світовому масштабі. У даному випадку, коли крайня бідність майже зникає в усьому світі, за винятком одного регіону — Африки на південь від Сахари — безумовно, ще дуже рано говорити про світ, вільний від бідності. Як підкреслюється у Звіті про бідність і спільне процвітання від 2018 року (Poverty and Shared Prosperity Report, 2018), необхідно вийти за межі завдання, яке полягає у скороченні глобального рівня бідності до рівня нижче 3% і прагнути до того, щоб всі країни і всі люди могли брати участь у вигодах економічного розвитку.

Читайте також: «ООН: В Україні 60% населення живе за межею бідності»

Більше інформації на дану тему можна знайти у нещодавно опублікованому Звіті про бідність та спільне процвітання від 2018 року Piecing Together the Poverty Puzzle.

 

Be the first to comment on "Половина найбідніших людей у світі живе в 5 країнах"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**