Половина британців вважає, що їхня країна не залишиться в своєму теперішньому вигляді

Палата ГромадПалата Громад

50% британських громадян вважають, що Велика Британія через 10 років більше не буде такою, якою є зараз, — згідно з опитуванням Ipsos MORI, опублікованим у п’ятницю. Дослідження показує зростання сумнівів серед британців. Переконані, що нічого не зміниться через десятиліття лише 29% респондентів.

Читайте також: «Велика Британія планує розгорнути армію дронів»

У аналогічному опитуванні, проведеному в 2014 році, за три місяці до референдуму про незалежність Шотландії, 45% респондентів висловили думку, що Сполучене Королівство існуватиме через 10 років без змін, а 43% дотримувалися протилежної думки.

Ці сумніви стосуються і більш короткого періоду часу, тобто п’яти років: 42% впевнені, що протягом цього періоду країна буде існувати у своєму теперішньому вигляді, тоді як 45% вважають, що вона не виживе в теперішньому вигляді.

«Британці зараз набагато більше розділені в своїх очікуваннях щодо майбутнього Британського Союзу, ніж у 2014 році, коли його майбутнє стало предметом гострих дискусій через те, що Шотландію лише три місяці відділяли від референдуму про незалежність», — коментує керуючий директор Ipsos MORI з Шотландії Емілі Грей

Читайте також: «Британія йде на конфронтацію з Євросоюзом Палата Громад»

«Оскільки незалежність є ключовим питанням в дебатах щодо виборів у Шотландії, його результати турбуватимуть тих, хто хоче, щоб Шотландія залишилася в Союзі, а ті, хто проводить агітацію за незалежну Шотландію, сподіваються, що це тривала тенденція», — додала вона.

Лондон

Лондон

Поряд із невизначеністю, пов’язаною з Brexit, зростають відцентрові тенденції в окремих частинах Сполученого Королівства, особливо в Шотландії, де на референдумі 2016 року явна більшість виступила за залишення в Європейському Союзі.

Глава автономного уряду Шотландії та лідерка Шотландської національної партії Нікола Стерджен оголосила, що після виборів до Палати громад 12 грудня вона надішле офіційний запит уряду Лондону про дозвіл на новий референдум щодо незалежності. Стерджен хоче, щоб плебісцит відбувся у другій половині 2020 року. На першому такому голосуванні восени 2014 року 55% висловились за те, щоб Шотландія залишилася у Сполученому Королівстві, а за незалежність проголосували 45%. У Північній Ірландії республіканські партії також дедалі частіше говорять про об’єднання з Ірландією. Крім цього, голоси за незалежність починають лунати в Уельсі.

Сполучене Королівство було засноване в 1707 році на підставі Акту про союз між Англією та Шотландією і в теперішньому вигляді існує з моменту поділу Ірландії в 1921 році, внаслідок чого північна частина залишилася під суверенітетом Лондона, а південна пізніше стала незалежною державою.

Острів Ірландія

Острів Ірландія

Читайте також: «США та Велика Британія звинувачують Росію у глобальних атаках на інфраструктуру Інтернету»

Дослідження Ipsos MORI проводилось з 24-го по 28 жовтня на репрезентативній вибірці з 1001 людини з усіх регіонів Великої Британії.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Половина британців вважає, що їхня країна не залишиться в своєму теперішньому вигляді"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**