Погода в Європі вражає. Що відбувається?

POLITICOPOLITICO

За останні кілька років ми звикли до повідомлень про екстремальні погодні явища. Але те, що відбувається влітку цього року, вражає. Стає зрозуміло, до чого можуть призвести кліматичні зміни, а також серйозність проблем, пов’язаних з порушенням маршрутів руху вітрів та океанічних течій на всій планеті, — пише Стефан Рахсторм для POLITICO.

Читайте також: «Глобальна задуха: в морях і океанах катастрофічно зменшується кількість кисню»

Тільки протягом останніх кількох місяців сильної спеки зазнали Західна Європа, Канада, Аляска, захід США, Техас, Японія та Алжир. Було встановлено новий рекорд температури в Африці. Греція, Скандинавія, Каліфорнія та Сибір потерпали від посухи і пожеж, тоді як Японія, Сполучені Штати, Європа та Індія зазнавали руйнівних повеней. Число жертв та кількість втраченого врожаю ще остаточно невідомі.

Той факт, що потепління клімату призводить до частішої появи екстремальних температур, нікого насправді не дивує — це вже давно підтверджується науковим аналізом.

Очікується, що спека, яка зростає, буде висушувати землю, викликати посухи та пожежі. Також варто чекати на більш потужні дощі: адже тепліша атмосфера може поглинути (а потім віддати) більше води. Збільшення кількості опадів підтверджується даними вимірювань.

Світовий океан

Світовий океан

Але виявляється, що в світі відбуваються інші, більш цікаві речі.

Погода змінюється не лише через високі температури. Дедалі більше даних показує, що змінюється вся погодна динаміка.

Читайте також: «Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін»

Візьмемо конкретний приклад. У Потсдамі біля Берліна є метеостанція, яка від 1893 року проводить детальні вимірювання. Виявляється, що квітень поточного року був найтеплішим з початку вимірювань. Травень також. Незважаючи на те, що червень та липень не побили рекордів 2003-го та 2006 років, відповідно, вони також є одними з найтепліших в історії.

Починаючи з 1980 року, ми спостерігаємо постійне потепління клімату приблизно на 2 градуси за Цельсієм — ця крива паралельна глобальному потеплінню, але вдвічі збільшена. Дане явище характерне для континентальних районів: океани менше нагріваються за рахунок накопичення тепла та випаровування.

Ми також бачимо, що 2018 рік був на 4,3 градуса теплішим, ніж у середньому за перші тридцять років вимірювань і майже на 2 градуси тепліший від середньої кривої потепління клімату. Це, безперечно, найбільше відхилення від кривої.

Зміна клімату не тільки означає, що світ поступово нагрівається — це також може змінювати рух повітря в атмосфері та води — в океанах, що робить погоду більш дивною і непередбачуваною.

Зменшенню кисню сприяє глобальне потепління

Зменшенню кисню сприяє глобальне потепління

Читайте також: «Вчені стверджують, що наступні п’ять років можуть бути значно теплішими за попередні»

Реалії глобального потепління наздоганяють нас. Вони, безумовно, вже не є «проблемою для майбутніх поколінь». Ми повинні бути готовими до більш неприємних несподіванок в наступні роки. Щоб запобігти подальшій дестабілізації нашої кліматичної системи, передусім необхідно зменшити викиди парникових газів.

 

 

 

Be the first to comment on "Погода в Європі вражає. Що відбувається?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**