Пов’язані з Росією акаунти в соцмережах сіють незгоду перед виборами до Європарламенту

Російські троліРосійські тролі

Перед виборами до Європарламенту акаунти в соціальних мережах, пов’язані з Росією, поширюють дезінформацію, сіють незгоду і недовіру до партій, котрі представлені у ЄП, — пише New York Times.

Читайте також «Росія відповіла на санкції США проти телеканалу RT»

Як повідомляє газета, європейські дослідники дійшли висновку, що в рамках нової дезінформаційної діяльності подібна тактика використовувалася у Росії в минулому, наприклад під час втручання у президентські вибори в США у 2016 році.

Було виявлено, що аргументи Кремля часто повторюються в Інтернеті деякими угрупуваннями, що ускладнює визначення того, що є російською пропагандою, а що — політичною дискусією.

Акаунти на Facebook, Twitter, в групах на WhatsAppie та інтернет-порталах поширюють фальшиві новини та інформацією, що викликає поділ суспільства стосовно НАТО та ЄС. Вони також розповсюджують теорії змови. Часто, як зазначає американська газета, ці повідомлення надходять безпосередньо з російських ЗМІ і потім відтворюються.

Фейсбук

Фейсбук

Читайте також «Росія хоче роздати 10 млн паспортів»

За словами Даніеля Джонса, колишнього аналітика ФБР, такі дії спрямовані на «постійний поділ, збільшення недовіри та підрив віри в інституції і саму демократію». «Вони працюють, щоб знищити все, що було побудовано після Другої світової війни», — додає він.

The New York Times зазначає, що представники спецслужб публічно не звинувачують Кремль у підтримці конкретних кандидатів на майбутніх виборах, але Путін давно прагне розділити ЄС і підтримує популістські рухи.

Наводячи приклад Німеччини, NYT пише, що партія «Альтернатива для Німеччини» отримує сильну підтримку з боку офіційних російських ЗМІ, а також через неофіційні проросійські канали. Проте Джонс зазначає, що Кремль також посилює підтримку найбільших супротивників AfD — лівих антифашистів. На думку аналітиків, реальний інтерес Росії полягає в сіянні недовіри до демократії, незалежно від ідеології, — підкреслює New York Times.

Європарламент

Європарламент

Читайте також «У випадку війни на Балтиці Росія застосує ядерну зброю»

Газета зазначає, що неможливо точно оцінити масштаб і обсяг розповсюджуваної дезінформації. Відомо, що такі матеріали читають мільйони людей.

 

 

 

Be the first to comment on "Пов’язані з Росією акаунти в соцмережах сіють незгоду перед виборами до Європарламенту"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**