Площа перед посольством РФ у Вашингтоні носитиме ім’я Нємцова

Посольство РФ у ВашингтоніПосольство РФ у Вашингтоні

Площа перед посольством Росії у Вашингтоні носитиме ім’я Бориса Нємцова — це рішення було одноголосно ухвалено владою столиці. Нову назву площа отримає до 27 лютого — третьої річниці смерті цього російського політика.

Читайте також: «З усіх країн найбільш масштабну військову підтримку Україні надали США»

З пропозицією надати площі ім’я Нємцова вперше в лютому минулого року виступила в Сенаті група американських політиків. На початку грудня ця пропозиція знову обговорювалась муніципальною владою міста Вашингтона. Дочка Нємцова, Жанна, брала участь у цьому обговоренні.

На запитання у середу про ставлення російської влади до рішення про нову назву площі прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що це прерогатива міської влади Вашингтона, а американо-російські відносини «все ще залишають бажати кращого».

Читайте також: «Американські сенатори внесли законопроект про нові санкції проти Росії»

Washington Post

Washington Post

Згідно з повідомленнями російської редакції BBC, від 9 січня, коли було прийнято рішення, є дві адреси площі: Вісконсін авеню і площа Бориса Нємцова. Обидві адреси будуть вказані на чотирьох дошках, які 27 лютого встановлять на площі. Російське посольство зможе використовувати одну з них на свій розсуд.

Це не перший раз, коли Сполучені Штати дають вулицям та площам назви в знак солідарності з представниками опозиції та людьми, які формують громадську думку та не підтримують офіційну лінію совєтської або російської влади. У 1987 році президент Рональд Рейган назвав дільницю 16 вулиці, яка є однією з головних артерій Вашингтона та на якій було розташоване тодішнє посольство СССР, іменем Андрєя Сахарова, російського фізика, дисидента та лауреата Нобелівської премії миру.

Читайте також: «Подивіться на обличчя героїв – Washington Post присвятив шпальту воїнам АТО»

Немцов, один з лідерів антикремлівської опозиції та колишній віце-прем’єр-міністр Росії, був розстріляний на мосту біля Кремля в 2015 році. Минулого літа був засуджений його вбивця (якщо вірити російському слідству), але, за загальною думкою, на лаві підсудних бракувало замовників цього політичного вбивства.

Вашингтон

Вашингтон

Be the first to comment on "Площа перед посольством РФ у Вашингтоні носитиме ім’я Нємцова"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**