Плани Канади стосовно України непокоять Москву

Канадський парламентКанадський парламент

Канада може почати поставляти в Україну сучасну летальну зброю. Москва вже заявила, що через це Оттава стане учасницею конфлікту.

Читайте також: «Парламент Канади може скасувати візи для українців»

Канада скасувала всі обмеження і незабаром приєднається до невеликої групи західних країн, які надають Україні сучасну зброю. Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін. Наразі точно невідомо, про яку саме зброю йдеться, але аналітики в Києві вказують на найбільш чутливі потреби української армії. «Це протитанкові ракетні системи. Наші противники на Донбасі використовують танки, а ми боремося з ними, кидаючи гранати, як це було за часи Другої світової війни. Такі системи мають діапазон 1,5-2 км і повністю усувають загрозу з боку танків, — говорить польському виданню Rzeczpospolita  відомий український військовий аналітик Олексій Арестович. — Канада також може стати воротами для інших виробників зброї. Завдяки їй ми зможемо купувати зброю, наприклад в США чи Франції».

Мапа Канади

Мапа Канади

Читайте також: «Канада створює центр для боротьби з російською пропагандою»

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що рішення канадського уряду відображає зміцнення зв’язків між Канадою та Україною.

У контрольному канадському списку є перелік з 39 країн, яким постачається зброя, а в офіційному виданні федерального уряду зазначено, що канадський уряд, як і раніше, контролює цей процес.

Канадські компанії, які хочуть укладати угоди з метою постачання озброєння в Україну, мусять подати заявку на отримання дозволу на експорт, який «повинен оцінюватися в кожному окремому випадку», повідомляє Canada Gazette.

Торонто

Торонто

Читайте також: «Президент України просить Канаду поділитися даними супутникової розвідки щодо Росії»

Кожна така угода повинна включати так звану оцінку кінцевого споживача та кінцевого використання, яка визначає, хто отримує зброю, як вона використовуватиметься і що вона не буде застосовуватися проти цивільних осіб.

Be the first to comment on "Плани Канади стосовно України непокоять Москву"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**