Перед виборами у Німеччині падає рейтинг Меркель та Шульца

Ангела МеркельАнгела Меркель

За шість тижнів до виборів у Бундестазі підтримка канцлера Ангели Меркель значно знизилася. Це випливає з опитування, результати якого було оприлюднено в четвер громадським телебаченням ARD. Головний суперник Меркель у боротьбі за посаду канцлера, кандидат від СДПН Мартін Шульц також втрачає голоси.

Читайте також: «Безчинства в Кельні: Меркель запропонувала, як вирішити міграційну кризу»

Загалом політичною діяльністю Меркель задоволені 59% учасників опитування, тобто приблизно на 10% менше, ніж минулого місяця. Політику Шульца схвалюють 33%, що означає зниження за місяць на 4%. Це його найгірший результат від часу, коли на початку року він був висунутий кандидатом на пост канцлера.

Також знизилася підтримка всього нинішнього уряду. Нині його роботою задоволені 47% респондентів (мінус 8%), в той час як відсоток незадоволених збільшився на 7% до 51%. З 2013 року у Німеччині править коаліція ХДС/ХСС і СДПН.

Автори опитування згадують скандал з маніпулюванням з боку автомобільних компаній щодо вимірювання вихлопних газів як можливу ​​причину втрати політиками підтримки серед виборців.

63% учасників опитування вважають, що уряд в першу чергу ставить інтереси автомобільних компаній, а не охорону навколишнього середовища і здоров’я громадян.

Мартін Шульц

Мартін Шульц

Політичний блок ХДС/ХСС з Меркель на чолі і надалі зберігає явну перевагу (39%) над СДПН (24%). Серед дрібних партій протягом останнього місяця утримують свої показники «Ліві» (9%) і «Зелені» (8%). Вільна демократична партія (FDP) та «Альтернатива для Німеччини» AFD, які нині є позапарламентськими політичними силами мають 8%. Обидві партії втратили по 1%.

Читайте також: «Меркель має намір в четвертий раз балотуватися на пост канцлера»

Якби німці могла безпосередньо вибирати канцлера, то Меркель одержала б 52% (мінус 5%), а Шульц 30% (плюс 2%).

Опитування Deutschlandtrend на замовлення першого каналу громадського телебачення ARD провів інститут Infratest DIMAP.

Парламентські вибори у ФРН пройдуть 24 вересня. Після повернення з короткої відпустки наприкінці цього тижня Меркель розпочне виборчу кампанію. У п’ятницю вона відвідає колишню в’язницю східнонімецької політичної поліції Штазі в Берліні, а в суботу візьме участь в мітингу ХДС в Дортмунді.

Ангела Меркель керує Німеччиною з 2005 року і прагне бути обраною на четвертий термін в якості канцлера. Співвітчизникам вона обіцяє повну зайнятість до 2025 року, але, за винятком цього положення, вся програма ХДС/ХСС досить поміркована і там немає ефектних обіцянок.

СДПН

СДПН

У Німеччині застосовується змішана система: одна половина членів Бундестагу обирається в одномандатних округах, а друга — за пропорційною системою.

Виборці отримують два списки: в одному зазначено кандидата, який представлятиме їх виборчий округ — в цьому випадку обраним вважається кандидат з найбільшою кількістю голосів; другий список — партійний з кандидатами від даної політичної сили для усієї федеральної землі, а місця розподіляються пропорційно серед тих партій, які перевищили 5%-й бар’єр.

Читайте також: «Меркель, йди!» — дедалі більше німців виступають за відставку канцлера»

 

 

 

 

1 Comment on "Перед виборами у Німеччині падає рейтинг Меркель та Шульца"

  1. Олександр | 13/08/2017 at 12:03 | Ответить

    А яка різниця, хто переможе на виборах в Німеччині. Перемога любої із вище перерахованих партій (усі вони ліберальні чи ліві) не змінить курсу Німеччини на самоліквідацію. Жоден із німецьких політиків не задумується над тим, яку загрозу несе навала мігрантів, гендерна ідеологія. До чого приведуть теперішні методи виховання молоді, і як здолати демографічну кризу. Проблема не в особистості Меркель, а у панівній ідеології — лібералізму.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**