Пентагон обіцяє підтримку для української армії

ПентагонПентагон

Міністерство оборони США оголосило про надання додаткової фінансової допомоги в розмірі 200 мільйонів доларів Україні для цілей безпеки. З початку російської військової агресії (2014 рік) Україна отримала військову допомогу вартістю у мільярд доларів.

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

Про допомогу було оголошено в п’ятницю, лише через чотири дні після закінчення саміту президентів США і Росії в Гельсінкі, в ході якого, як стверджує частина американських ЗМІ, президент Дональд Трамп «торгував» Україною.

Анонсовані кошти повинні використовуватися для придбання обладнання для посилення командних можливостей української армії, забезпечення безпечної передачі оперативних даних та придбання пристроїв нічного бачення. Частина обладнання буде призначена для військовослужбовців, які проходять навчання, зазначено в комюніке Пентагону.

Reuters

Reuters

Читайте також: «Сенат зробив виняток: у Маттіса є шанс очолити Пентагон»

У заяві було підкреслено, що потреби української армії були визначені на основі нещодавно прийнятої концепції національної безпеки України.

Наразі невідомо, коли саме військова техніка буде передана українській стороні, — зауважує в коментарі агентство Reuters.

Військова допомога США Україні стала більш відчутною в останні роки. На початку березня Державний департамент США повідомив Конгресу, що має намір продати Україні протитанкові ракети Javelin та їх пускові установки на суму 47 млн доларів. У листі до Конгресу Міністерство закордонних справ США повідомило, що плани стосуються продажу 37 пускових установок з командними пунктами та 210 ракетами.

Javelin

Javelin

Читайте також: «Конгрес США може виділити Україні фінансову допомогу на військові потреби»

В окремому прес-релізі Пентагону стверджувалось, що «система Javelin допоможе Україні у створенні її довгострокового оборонного потенціалу для захисту свого суверенітету та територіальної цілісності, задовольняючи потреби національної оборони». Пентагон підкреслив, що запропонована торговельна угода не змінить військового балансу в регіоні.

Be the first to comment on "Пентагон обіцяє підтримку для української армії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**