Пентагон вивчив «Російські стратегічні наміри»

PoliticoPolitico

Західні країни на чолі з США повинні розробити комплексну стратегію для протистояння російському впливові, вважають автори доповіді «Російські стратегічні наміри» (Russian Strategic Intentions), підготовленого для Міністерства оборони США.

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю» 

Документ на 137 сторінках готували понад два десятки експертів з багатьох аналітичних центрів США. Доповідь була надана Пентагону в травні, але про її зміст стало відомо зовсім недавно. На велику експертну роботу звернуло увагу видання Politico.

Контр-адмірал і заступник директора з глобальних операцій в Об’єднаному комітеті начальників штабів Джеффрі Черевко зазначає у вступі до доповіді, що на нинішньому етапі суперництва великих держав, таких, як США, Росія та Китай, зіткнення між сторонами дедалі частіше відбуватимуться «нижче рівня збройного конфлікту із збільшенням застосування нетрадиційних військових тактик. Росія намагатиметься і далі сіяти нестабільність, використовуючи різні способи впливу — геополітичні, економічні, військові, а іноді і поєднання їх усіх».

США стурбовані тим, що американські супутники можуть бути виведені з ладу

США стурбовані тим, що американські супутники можуть бути виведені з ладу

У розумінні Москви, як вважають деякі з авторів доповіді, міжнародні відносини, в тому числі американо-російські, являють собою «гру з нульовою сумою», в якій може виграти лише одна сторона. Крім того, як відзначають автори, Кремль вважає, що США використовують принципи демократії для зміни політичних режимів, в тому числі в колишніх совєтських республіках, котрі, як переконана Москва, повинні залишатися в сфері її впливу.

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу» 

При цьому одні автори відстоюють ідею окресленої «сірої зони» — набору сфер, діючи в яких, Москва не ризикує спровокувати прямий збройний конфлікт з країнами Заходу. Інші ж експерти кажуть, що «сірої зони» як такої не існує, і російське керівництво вже бачить себе у стані війни із Заходом. Просто це «холодна війна», яка ведеться сучасними засобами.

 

 

 

Be the first to comment on "Пентагон вивчив «Російські стратегічні наміри»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**