ПАРЄ: Українська влада бореться з корупцією занадто повільно

ЄСПАРЄ

ПАРЄ стурбована тим, що в Україні жоден з гучних скандалів досі не завершився належним судовим вироком для корупціонерів. Українську владу закликають поквапитися.

Читайте також: «Штайнмаєр розачарував Путіна»

Під час зимової сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка відкривається в понеділок, 23 січня, у Страсбурзі, на розгляд депутатів буде винесено проект резолюції «Функціонування демократичних інститутів в Україні». Доповідь та відповідну резолюцію представлятимуть доповідачі з українського питання від моніторингового комітету ПАРЄ: іспанець від групи лібералів Джорді Шукла та німець від Європейської народної партії Аксель Фішер.

Ця доповідь щодо України  є плановою — доповідачі моніторингового комітету регулярно відстежують хід виконання певною країною зобов’язань, які вона взяла на себе, приєднавшись до Ради Європи (РЄ). Під процедурою моніторингу ПАРЄ серед 47 країн-членів РЄ наразі перебуває  дев’ять країн, серед яких і Україна.

Остання резолюція моніторингового комітету щодо України була ухвалена ПАРЄ у квітні 2014 року, відразу після драматичних подій на київському Майдані та незаконної анексії Криму Росією. Нині доповідачі зазначають, що від часу ухвалення останньої резолюції «події в Україні розвивалися під впливом військової агресії Росії на сході країни та спроб у рамках мінських домовленостей розв’язати цей конфлікт мирним шляхом».

парє

Ефективно виявляти хабарників у владі — завдання антикорупційного прокурора

У тексті доповідачі віддають належне масштабам законодавчих змін, необхідних для проведення реформ, які були зроблені Верховної Радою за останні два з половиною роки, і закликають українську владу швидше втілювати їх у життя.

Читайте також: «ПАРЄ визнала Росію агресором»

Проте «розгалужена корупція» в Україні продовжує залишатися однією з головних проблем, наголошують представники моніторингового комітету. «Затяжна відсутність конкретного прогресу» в антикорупційній боротьбі, а саме — судових переслідувань та тюремних строків корупціонерам — «може потенційно зменшити ефект амбіційних реформ влади і, зрештою, підірвати громадську довіру у політичну та юридичну систему в цілому», говориться в тексті. «Асамблея стурбована тим, що темпи боротьби з корупцією занадто повільні, а конкретні результати — дуже обмежені», — констатується в проекті резолюції. Її автори також зауважують: політичні й економічні інтереси представників влади в Україні тісно переплетені між собою, що негативно впливає на громадську думку і може нашкодити боротьбі з корупцією.

Ефективно виявляти хабарників у владі — завдання антикорупційного прокурора. Тому проект резолюції  містить заклик до української влади «забезпечити спеціального антикорупційного прокурора достатніми ресурсами для виконання його завдань, включно з відкриттям його представництв у всіх регіонах країни». У документі також наголошується, що вирішальним для боротьби з корупціонерами в Україні є створення спеціалізованого антикорупційного суду.

Дебати та голосування депутатів ПАРЄ щодо проекту резолюції «Функціонування демократичних інститутів в Україні» заплановані на 25 січня.

Читайте також: «Савченко сьогодні можуть виключити з делегації України в ПАРЄ»

європа

У залі засідань ПАРЄ

 

Be the first to comment on "ПАРЄ: Українська влада бореться з корупцією занадто повільно"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**