Парламент Данії готується заблокувати прокладення газопроводу Nord Stream 2

Nord Stream 2Nord Stream 2

Будівництво газопроводу з російським газом для Західної Європи може бути заборонене з огляду на безпеку країни. Над відповідним законопроектом зараз працює данський парламент.

Читайте також: «Валюта Міжмор’я»

Йдеться про ту ділянку для запланованого газопроводу Nord Stream 2, яка розташована в данських територіальних водах — біля острова Борнхольм. Однак відсутність згоди Копенгагена стане ударом для всього проекту.

Дотепер данці, даючи згоду на прокладення труби в своїх територіальних водах, були зацікавлені лише в збереженні навколишнього середовища. Згідно із законопроектом, котрий, як зазначає веб-сайт EUobserver, підтримує не лише уряд, а й основні опозиційні сили, необхідно буде враховувати питання безпеки, а також зовнішньої та оборонної політики.

У цій справі вирішальною є позиція Міністерства зовнішніх справ Данії. А стосовно Nord Stream 2 вона є негативною.

Невідомо тільки, чи зможе Копенгаген застосовувати свій закон, який орієнтовно набуде чинності на початку 2018 року. Товариство «Nord Stream AG», яким керує російський «Газпром» подало заявку в квітні цього року і як повідомляє на своєму сайті, зацікавлене в тому, щоби «до кінця 2019 року» новий газопровід вже працював.

Парламент Данії

Парламент Данії

Читайте також: «На відміну від ЄС, Польща зближується з США»

Москва сподівається, що Копенгаген не зможе застосувати новий закон або не матиме змоги заблокувати будівництво газопроводу з іншої причини. Наприклад, тому що раніше погодився на будівництво газопроводу Nord Stream 1, який пролягає приблизно на тій ділянці  маршруту, що і запланований Nord Stream 2.

Маршрути відрізняються тільки на самому початку. Перший на Балтійському морі бере початок у портовому місті Виборг (на північному заході від Санкт-Петербурга), а другий має початися в новому порту Усть-Луга (на південному заході від Санкт-Петербурга).

Новий газопровід по дну Балтійського моря матиме довжину понад 1200 км, що дозволить прокачувати до німецького Грейфсвальда 55 млрд куб м газу на рік (стільки ж, скільки Nord Stream 1).

Прокремлівські ЗМІ вже місяць тому почали нападати на Данію, звинувачуючи її в тому, що новий закон є результатом «рабського підпорядкування Америці». США запровадили санкції для компаній, які беруть участь у проекті, і, на думку Москви, Вашингтон здійснює тиск також і на Копенгаген, щоб зупинити побудову NS2.

«Причина, якою керуються противники, тривіальна: ми не згодні на прокладання російської труби, тому що Росія є небезпечною країною», — іронізує один з експертів в англійській версії «Спутніка», пропагандистського порталу Кремля.

«Газпром»

«Газпром»

Читайте також: «Іран хоче збільшити експорт нафти на 60%»

На Nord Stream 1 Копенгаген погодився без проблем. Це було в 2010 році, коли прем’єр-міністром РФ був Путін. Глава російського уряду тоді похвалив Данію за те, що вона першою дала згоду на прокладання трубопроводу по дну Балтійського моря.

Be the first to comment on "Парламент Данії готується заблокувати прокладення газопроводу Nord Stream 2"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**