Парламент Греції схвалив новий пакет заходів економії

парламентГрецький парламент

Парламентарії в Афінах проголосували за скорочення пенсій і зниження мінімального доходу, неоподатковуваного. Це було умовою надання чергового траншу фінансової допомоги від кредиторів.

Читайте також: «Греція та Євросоюз наблизилися до підписання угоди»

Парламент Греції в ніч на п’ятницю, 19 травня, прийняв новий пакет заходів жорсткої економії. На підтримку цього пакету проголосували 153 депутати, проти були 128. Тепер уряд в Афінах отримає від міжнародних кредиторів черговий транш фінансової допомоги.

Прем’єр-міністр країни Алексіс Ціпрас висловив надію на те, що кредитори погодяться списати частину боргу Афін.

Ціпрас

Алексіс Ціпрас

Новий пакет реформ передбачає, зокрема, скорочення пенсій на 18% з 2019 року. А з 2020 року мінімальна сума щорічного доходу, що не обкладається податком, знизиться з 8636 до 5681 євро. За даними міністерства фінансів Греції, це дозволить країні заощадити близько 3,6 млрд євро.

Читайте також: «Чого слід очікувати Греції після виходу із зони євро?»

Великі грецькі профспілки на знак протесту проти нових заходів економії провели в середу, 17 травня, страйки. У країні на деякий час зупинилося поромне, автобусне та залізничне сполучення. До страйку приєдналися лікарі та працівники держустанов.

Влітку Афіни повинні перерахувати кредиторам 7 млрд доларів в рахунок обслуговування своїх боргів, загальний розмір яких становить близько 300 млрд євро. З 2010 року Греція отримує фінансову допомогу від структур Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ). У 2015 році був узгоджений новий пакет фінансової допомоги на загальну суму 86 млрд євро.

Читайте також: «Греція заморозила переговори з РФ щодо газопроводу «Посейдон»

Прапор

Прапор Греції

Be the first to comment on "Парламент Греції схвалив новий пакет заходів економії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**