Пам’ятник Конєву зникне з Праги. Криза у відносинах Чехія — Росія

Пам’ятник КонєвуПам’ятник Конєву

Влада одного з районів Праги вирішила демонтувати пам’ятник совєтському маршалу Івану Конєву. Це рішення спровокувало дипломатичну кризу між Чехією та Росією.

Читайте також: «У Чехії відкриють новий розвідувальний центр НАТО»

Мер Андрей Колар викликав гнів Москви через те, що втратив терпіння через пам’ятник маршалу Івану Конєву у Празі, який щороку заляпують фарбою. У 1945 році цей воєначальник  командував військами Червоної армії, які зайняли столицю Чехії. (Згідно з совєтською інтерпретацією історії — визволили).

Колар відмовився платити за чергове відмивання пам’ятника, вимагаючи перенести його в інше місце. Колара підтримала районна рада, що спровокувало дипломатичну кризу.

Мапа Чехії

Мапа Чехії

«Місцевий гауляйтер з Праги забув, як чеські діди та прадіди віддавали своє життя в боротьбі з нацизмом», — та патетично висловився міністр культури Росії Владімір Мединський, маючи на увазі мера. На виступ російського міністра гостро відреагували представники чеського уряду та Міністерства закордонних справ.

Читайте також: «Українці в Чехії»

На відміну від України, в чеському суспільстві питання історії не розбурхує великих емоцій, оскільки ця тема не дуже цікавить звичайних чехів. Тому за пам’ятник Конєву найбільше вболівають проросійські сили Чехії, які складаються з етнічних росіян.

 

Be the first to comment on "Пам’ятник Конєву зникне з Праги. Криза у відносинах Чехія — Росія"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**