Пакистанський міністр: Я відчуваю, що восени буде війна з Індією

Міністр залізниць Пакистану шейх Рашид АхмадМіністр залізниць Пакистану шейх Рашид Ахмад

Міністр залізниць Пакистану шейх Рашид Ахмад — за даними пакистанських ЗМІ — заявив у своєму виступі в Равальпінді, що вважає, що повномасштабна війна між Індією та Пакистаном розгориться в жовтні чи листопаді цього року.

Читайте також: «Індія зайняла 5-е місце у рейтингу країн з найбільшими витратами на озброєння»

Відносини Індії та Пакистану погіршилися після того, як влада Індії вирішила скасувати особливий статус Джамму та Кашміру, єдиного штату Індії, де мешкають переважно мусульмани, і який також є об’єктом територіальної суперечки між Індією та Пакистаном (за Кашмір уже відбулося три війни, одна з них призвела до від’єднання від Пакистану Бангладешу.

Після позбавлення Джамму та Кашміру спеціального статусу у цьому штаті можуть селитися, працювати і отримувати освіту особи, які походять з-поза його меж. Це викликає побоювання пакистанців, що Індія захоче змінити соціальну структуру цієї адміністративної одиниці.

Мапа Пакистану

Мапа Пакистану

Навесні 2019 року Індія та Пакистан опинилися на межі війни після того, як Індія відреагувала на напад у Джамму та Кашмірі на офіцерів індійської воєнізованої формації (тоді загинуло біля 40 осіб), бомбардуючи цілі в пакистанській частині Кашміру. У той час відбувся повітряний бій між пакистанськими та індійськими повітряними силами, під час якого обидві сторони нібито втратили свої літаки (хоча повідомлення про збиття пакистанського винищувача індійцями не було підтверджено).

Читайте також: «Індія може відійти від принципу незастосування першою ядерної зброї»

«Прийшов час останньої битви за визволення Кашміру, і цього разу війна з Індією буде тотальною і остаточною», – заявив міністр з питань залізниць Пакистану в Равалпінді.

Шейх Рашид Ахмад назвав прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді «Гітлером», який призвів до ситуації, коли «запах війни піднімається над Кашміром».

Прапор Індії

Прапор Індії

Міністр додав, що долю Кашміру вирішуватимуть його мешканці, а не ООН. Він додав, що якщо ООН захоче, в Кашмірі може бути проведений плебісцит, який визначить його державну приналежність.

Читайте також: «У Пакистані спека перевищила +44ᵒ С в тіні»

Шейх Рашид Ахмад зазначив, що у суперечці щодо Джамму та Кашміру Пакистан має на своєму боці Китай.

 

 

Be the first to comment on "Пакистанський міністр: Я відчуваю, що восени буде війна з Індією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**