Останні два роки в США народжується дуже мало дітей

ДітиДіти

Протягом останніх двох років в Америці народилося виключно мало дітей. Це є результатом невизначеності фінансового становища багатьох сімей.

Читайте також: «Українці в США»

Дослідники, які почали шукати відповідь на питання, чому американки почали народжувати менше дітей, спочатку думали, що падіння народжуваності спричинено економічним спадом. Однак вони були здивовані, коли з’ясувалося, що природний приріст зменшується, незважаючи на те, що економічні показники покращуються. Тепер, другий рік поспіль, кількість народжень є рекордно низькою. Щорічно народжується на півмільйона дітей менше, ніж могло бути, беручи до уваги кількість жінок дітородного віку, — за даними Бюро з перепису населення.

Між тим, кількість дітей, що народжуються, впливає на багато сфер в США — від системи освіти, через житлове господарство, ринок праці, до соціального забезпечення та підтримки працюючих сімей.

Бажаючи з’ясувати, чому в країні знижується кількість новонароджених, «New York Times» нещодавно провела одне з найбільш глибоких соціальних досліджень, яке показує, що однією з причин падіння народжуваності є гендерна рівність, і те, що жінки можуть вибрати, коли мати дітей. «Немає таких країн, де був би високий рівень народжуваності й одночасно гендерна рівність», — говорить Філіп Коен, соціолог з Університету Меріленду.

Жінки на Заході хочуть підніматися по кар’єрних сходах, тим часом вагітність — навіть у такій розвиненій і прогресивній країні, як Сполучені Штати — іноді є перешкодою для професійного розвитку. Це особливо помітно у корпоративному середовищі — як на рівні супермаркетів (наприклад Walmart), так і на Уолл-стріт. У першому випадку вагітна жінка (або з маленькою дитиною) може навіть втратити роботу, оскільки не здатна виконувати свої обов’язки; в другому вона сприймається як менш цінний працівник і має обмежені можливості для професійного розвитку.

США

США

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

З іншого боку, низький рівень народжуваності пояснюється відчуттям фінансової незахищеності серед молодих американців. 64% респондентів у віці від 20 до 45 років, які брали участь в опитуванні «NYT», сказали, що вони мають або планують мати менше дітей, ніж хотіли б насправді, тому що виховання дітей в США занадто дороге.

Платити треба за все, починаючи з пологів. До того, як дитина починає дорослі життя, сім’я стикається з величезними фінансовими витратами, яких вимагає навчання. Отримання диплому в США може коштувати десятки тисяч доларів, залежно від університету. Це гроші, які небагато сімей мають в своєму бюджеті. Як результат, більшість студентів бере кредити для навчання.

Це впливає на початок їхнього дорослого життя. Молоді пари розпочинають життя разом із багажем студентських боргів, що робить їх нездатними жити повноцінно. «Вони відкладають народження дитини з надією, що через п’ять, десять років стабілізується їхнє фінансове становище і вони зможуть дозволити собі інвестувати в дитину якомога більше, щоб краще підготувати її до життя в країні нерівних можливостей і жорсткої конкуренції на ринку праці», — пояснює Коен.

За даними соціологічних досліджень, деякі молоді американці також визнають, що не відчувають потреби мати дітей, тому що вони хочуть витрачати час на інші речі — подорожі, кар’єру та ін.

Колись Америка могла похвалитися високою народжуваністю (переважно серед підлітків та латиноамериканців). Однак це припинилося через більшу популярність довгострокових контрацептивів.

Американські студенти

Американські студенти

Зараз рівень народжуваності, який визначає число народжень на 1000 жінок минулого року досяг рекордно низького рівня 60,2. Підраховано, що середня жінка в США народжує в середньому 1,8 дітей.

Таким чином, Америка догнала інші індустріальні країни, де менше двох дітей на одну жінку.

Читайте також: «Тіллерсон заявив про підготовку в США нових санкцій проти КНДР»

Єдина вікова група, в якій збільшилася народжуваність, це жінки у віці 40-44 років. Таким чином американське суспільство швидко старіє.

1 Comment on "Останні два роки в США народжується дуже мало дітей"

  1. Олександр | 11/07/2018 at 13:13 | Ответить

    Для чого брехати? В демографічній кризі винен кар’єризм? Дуже маленький відсоток жінок робить кар’єру. На всіх жінок посад не вистачить. У всі часи робили кар’єру, а криза тепер?
    Правда в тому що держава не підтримує жінок які народжують. Але в першу чергу це результат культурного марксизму, боротьби за примарну рівність, демонтаж традиційних ролей чоловіка і жінки (традиційна роль жінки — народити дитину), пропаганда радикального фемінізму (небажання жінки мати сім’ю, зневага до чоловіка), пропаганда розпусти, «вільних» стосунків, збочень, легалізація проституції (для чого чоловіку сім’я, якщо секс можна купити, і ніякої відповідальності.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**