Ортодоксальні євреї протестують проти служби в ізраїльській армії

Ізраїльські військовослужбовціІзраїльські військовослужбовці

Ортодоксальні євреї протестували в Єрусалимі, вимагаючи, щоб всі представники цієї релігійної громади автоматично звільнялися від військової служби. Під час протестів відбулися зіткнення з поліцією.

Читайте також: «Ізраїль припиняє відносини з ЄС: камінь спотикання — Палестина»

Reuters нагадує, що в Ізраїлі багато представників ортодоксальної єврейської громади звільняються від обов’язкової військової служби, оскільки молодь з цієї спільноти поступає на навчання до релігійних навчальних закладів. Проте, згідно з законом, військова служба в Ізраїлі є обов’язковою для кожного громадянина, якому виповнилося 17 років.

Проте до армії таки потрапляють деякі ортодоксальні євреї, яким не вдалося одержати звільнення від військової служби, серед іншого, за допомогою депутатів від релігійних партій, що засідають у Кнесеті. У цьому випадку за відмову від служби в армії загрожує суд.

У четвер учасники протесту висловили свою солідарність з тими представниками ортодоксальної громади, яких заарештували за уникнення військової служби.

Протестувальники заблокували вуличний рух у західній частині Єрусалиму, після чого мусила втрутитися поліція. Було заарештовано 37 осіб.

Читайте також: «Британська опозиція: Ми дали Ізраїлю дозвіл на безкарність»

Поліція заявила, що вона «вжила заходів проти ортодоксальних екстремістів, які порушували громадський порядок».

Східний Єрусалим

Східний Єрусалим

Be the first to comment on "Ортодоксальні євреї протестують проти служби в ізраїльській армії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**