Опубліковано нову інформацію про таємничий підводний човен, який бачили біля Стокгольма

Стокгольмський архіпелагСтокгольмський архіпелаг

Шведська щоденна газета Dagens Nyheter опублікувала фотографії невідомого підводного об’єкта, за яким влітку спостерігали жителі Стокгольмського архіпелагу. Як повідомляє газета, це може бути розвідувальна операція іноземної держави, скоріш за все Росії.

Читайте також: «Міністр Швеції: Прийом іммігрантів був помилкою»

У відеоролику видно башту підводного човна, а навколо нього морську піну, що може вказувати на наявність двигуна. Фільм був записаний 28 червня інструктором з вітрильного спорту, який працює з дітьми.

Таємничий об’єкт був помічений у водах Стокгольмського архіпелагу біля острова Лідінге, на північний схід від Стокгольму. Шведські військові були поінформовані про справу. Прес-секретар збройних сил Швеції Йеспер Тенгрот підтвердив, що армія розслідує справу, але відмовився надавати деталі.

Dagens Nyheter

Dagens Nyheter

Експерт з розпізнавання підводних човнів Ола Оскарссон, якого Dagens Nyheter поросила дати оцінку фільму, підтвердив, що «якість дуже хороша». «Це найкращі аматорські зйомки ймовірно підводного човна, які я коли-небудь бачив», — сказав експерт.

Читайте також: «Росія прагне утримати Швецію поза межами НАТО»

За словами викладача зі шведського оборонного коледжу Томаса Риса, якщо вірити зображенню, то можна побачити башту невеликого дизельного підводного човна. «Є не так багато країн, які мають подібні судна. Їх має Норвегія, але цю державу ми можемо виключити. Багато підводних човнів таких розмірів мають росіяни», — сказав Риса.

Після виходу друком статті в Dagens Nyheteter голова парламентської комісії з оборони Аллан Відман звернувся до військового командування з проханням надати інформацію в цій справі. У вересні 2017 року було повідомлено, що іноземний підводний човен (скоріш за все російський) був помічений наприкінці червня у шведському порту Гаєвла, в 160 км на північ від Стокгольма.

Стокгольм

Стокгольм

Читайте також: «Швеція готова до можливого втручання Росії у вибори — служба безпеки»

У жовтні 2014 року шведські військові офіційно повідомили, що в районі Стокгольмського архіпелагу знайдено сліди присутності іноземного підводного об’єкта. Було організовано широкомасштабну операцію з пошуку, проте вона не мала наслідків.

 

 

Be the first to comment on "Опубліковано нову інформацію про таємничий підводний човен, який бачили біля Стокгольма"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**