Оприлюднено результати опитування та тему: хто загрожує безпеці в Європі?

Фонд ім. Фрідріха ЕбертаФонд ім. Фрідріха Еберта

Росія та Сполучені Штати — найбільша загроза європейській безпеці. Про це свідчать результати останнього опитування, проведеного престижним німецьким фондом ім. Фрідріха Еберта.

Читайте також: «Дві третини українців хочуть вступу до НАТО»

Організація провела всебічне дослідження громадської думки в семи європейських країнах. Результати були представлені під час щорічної конференції з безпеки в Мюнхені.

Переважна більшість респондентів у всіх семи країнах вважає, що ситуація з безпекою в Європі значно погіршилася і остерігаються нової війни. Однак для цього є різні причини. В Україні 67%, а в Польщі 77% респондентів переконані, що Росія є головним джерелом загроз. Половина опитаних німців стверджує, що загрозу в першу чергу становлять ​​США. Аналогічно вважає один з чотирьох французів.

Опитування

Опитування

Один з авторів дослідження, Рейнхард Крум з фонду ім. Фрідріха Еберта, підкреслює в інтерв’ю Радіо Польща, що результати свідчать, що європейські політики повинні докладати більше зусиль для поліпшення безпеки. «Усі погоджуються, що ситуація з безпекою в Європі не найкраща, — сказав експерт. — З нашого звіту видно, що вже не існує єдиного поділу схід-захід. Іноді країни дивляться на захід, але їхні думки походять зі сходу. Так що це абсолютно нова ситуація».

Респонденти передусім стурбовані збройними конфліктами, тероризмом і кліматичними змінами. Страх перед війною є найбільшим в Україні, Польщі та Росії. Крім росіян, найбільше число поляків вважає, що їхня країна повинна збільшити витрати на оборону.

Більшість респондентів у Німеччині, Франції, Польщі та 80% сербів переконані, що їхня країна повинна більше, ніж раніше співпрацювати з Росією. У свою чергу 77% опитаних поляків вважають, що Польща мусить більше, ніж раніше співпрацювати з Європейським Союзом.

Радіо Польща

Радіо Польща

Читайте також: «Опитування: Іслам не відповідає способу життя бельгійців»

Водночас 66% поляків заявляють, що політика Європейського Союзу суперечить інтересам Польщі.

1 Comment on "Оприлюднено результати опитування та тему: хто загрожує безпеці в Європі?"

  1. Зрозуміло, результати опитування визначені пропагандою ЗМІ. Хоч насправді найбільша загроза Західній Європі — навала мігрантів, і демографічна криза викликана культурним марксизмом.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**