Опитування: громадяни Греції схильні прийняти умови міжнародних кредиторів

1435842181_xw_1113479

Результати опитування, проведеного в минулий вівторок компанією GPO, свідчать про те, що напередодні референдуму жителі Греції схильні прийняти умови, які було висунуто їхній країні міжнародними кредиторами: 47% готові підтримати реформи, 43% вимагають відмовити МВФ, Єврокомісії і ЄЦБ. Також залишилися громадяни, які поки не визначили свою позицію.

Про це повідомляє Bloomberg і зазначає, що минулого тижня противників цих заходів було більше половини. Статистична похибка даного опитування становить 3,1%.

Нагадаємо, що після настання технічного дефолту прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас направив головам Єврогрупи лист, в якому висловив готовність прийняти умови, запропоновані очолюваному ним уряду. Він, однак попросив змінити ряд умов і, зокрема, зберегти пільговий ПДВ на Іонічних островах, відкласти підвищення пенсійного віку і залишити в силі виплату надбавок солідарності пенсіонерам.

Європейські біржі відреагували на повідомлення різким зростанням котирувань, однак не всі країни Єврогрупи згодні з висунутими Ціпрасом вимогами.

Раніше міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що рішення уряду Греції про проведення 5 липня референдуму за вимогами кредиторів фактично означає припинення переговорів про фінансову допомогу цій країні.

За словами міністра, переговори повинні тривати, але заява грецького лідера Алексіса Ціпраса означає кінець переговорів. «Якщо ми правильно зрозуміли його слова, сказані напередодні ввечері і повторені вранці в парламенті, то Афіни в односторонньому порядку припинили діалог», — сказав Шойбле.

Be the first to comment on "Опитування: громадяни Греції схильні прийняти умови міжнародних кредиторів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**