ООН: Росія має припинити тортури в’язнів

Катування Євгенія МакароваКатування Євгенія Макарова

«Росія повинна припинити катування ув’язнених та розпочати розслідування проти тих, хто їх застосовував, у числі яких тюремні охоронці, чиї дії, записані на відео, нещодавно викликали загальне обурення», — сказав учора представник Комітету ООН проти тортур.

Читайте також: «У російській держдумі обговорюють можливість введення санкцій проти Фінляндії»

Комітет проти тортур звернувся до російської влади з вимогою протягом року представити звіт у справі охоронців, які побили Євгенія Макарова та щодо переслідування активістів та журналістів.

Незалежна «Новая газєта» нещодавно опублікувала відеозапис інциденту, який трапився в червні 2017 року у виправній колонії в Ярославлі у центральній частині Росії. У ньому люди в формі протягом декількох хвилин почергово б’ють кийками скутого кайданками Макарова і через певні проміжки часу виливають жертві на голову воду з відра. Незважаючи на крики ув’язненого, тортури тривали близько десяти хвилин.

ООН

ООН

Комітет проти тортур висловив стурбованість, зазначивши: «У цьому випадку «відеоспостереження виявилося неефективними для запобігання катуванням. Відеозаписи були відомі владі майже рік, а розслідування було розпочате тільки тоді, коли зміст відеоролика просочився в ЗМІ і привернув загальну увагу».

Читайте також: «Росія вишле двох грецьких дипломатів»

Заступник міністра юстиції РФ Міхаіл Гальпєрін сказав, що охоронців будуть судити, і це стане «дуже чітким сигналом, що тортури є неприйнятними». У зв’язку з інцидентом у виправній колонії в Ярославлі були відсторонені від служби 17 співробітників пенітенціарної установи, п’ятеро було арештовано і  розглядається шостий арешт.

Біля 600 тис. осіб утримуються в Росії майже у 1000 в’язницях та інших пенітенціарних установах. Щороку реєструється 4000 смертей від різних причин, що є «одним з найвищих показників в країнах Ради Європи», — говорить голова Комітету проти тортур Єнс Модвіг.

«Новая газєта»

«Новая газєта»

У своїх висновках Комітет закликав російську владу вжити заходів для скорочення числа випадків смертей в ув’язненні, в тому числі суїцидальних смертей.

Читайте також: «Рада Європи: Росія зобов’язана виконувати рішення Страсбурзького суду»

На думку експертів ООН, російська влада також повинна припинити утримувати людей в психіатричних закладах, зокрема в окупованому Криму і припинити застосування тортур щодо політичних супротивників з метою отримання зізнань, в тому числі проти ув’язненого українського кінорежисера Олега Сенцова, котрий голодує.

Be the first to comment on "ООН: Росія має припинити тортури в’язнів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**