Олланд: якщо Путін ще щось утне, Україна увійде в НАТО

французький лідерФрансуа Олланд

Агентство RFI повідомляє про те, що Франсуа Олланд виступив з жорсткою критикою на адресу Росії і зазначив, що Путін переслідує один інтерес — він демонструє всім прозорливість, намагається привласнити те, що у нього вже є, — Крим, і показати, що нібито в Україні йому більше нічого не потрібно.

Читайте також: «Байден і Порошенко обговорили ситуацію в Криму»

Президент Франції також підкреслив, що якщо Путін зважиться ще щось зробити, йому варто очікувати нових санкцій, Україна отримає зброю, а потім увійде в НАТО. Олланд висловив надію, що нормандські переговори, які почалися ще два роки тому, все-таки будуть сприяти врегулюванню конфлікту на Сході України, а також приведуть до звільнення Донбасу.

Президент Франції також розкрив подробиці багатьох дипломатичних переговорів по російсько-українського конфлікту, які пройшли в останні два роки. Зокрема, він згадав про першу офіційну зустріч новообраного президента України Петра Порошенка і Путіна в Нормандії. За словами Олланда, західні лідери доклали багато зусиль, щоб ця зустріч відбулася, але Путін погодився на неї не відразу.

олігарх

Петро Порошенко

Читайте також: «Про що забув сказати президент у своєму виступі»

«На іншому кінці дроту цар метає блискавки: «Чи означає це, що я не повинен приїжджати, що ви не хочете мене бачити?», — переказав Олланд відповідь Путіна на пропозицію зустрітися з Порошенком.

У цілому, президент Франції нагадав, що зустріч Порошенка і Путіна тоді пройшла холодно й напружено.

«Відчувалося, що Путін вів жорстку гру, а Порошенко, який не мав президентського досвіду, здається, відчував фізичний страх», — поділився спогадами Олланд.

Напередодні стало відомо, що глава Франції готовий взяти участь у новій зустрічі нормандської четвірки, і саме вона, на думку експертів, повинна дати новий імпульс процесу припинення військових дій. Потрібно відзначити, що кілька днів тому Олланд заявив, що, можливо, не захоче вести переговори з Путіним, і на наступний день президент РФ скасував візит до Франції.

Читайте також: «Юрій Касьянов прокоментував поїздку Порошенка на фронт»

Кримський півострів

«Крим хоче додому»

Be the first to comment on "Олланд: якщо Путін ще щось утне, Україна увійде в НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**