Олланд запропонував створити уряд єврозони

0,,18418214_303,00

Президент Франції Франсуа Олланд закликав до створення окремого уряду єврозони з самостійним бюджетом і парламентом. Про це він написав у статті, опублікованій в неділю, 19 липня, у французькій газеті Journal du Dimanche. За задумом Олланда, це має відновити віру громадян ЄС в проект єврозони, яка ослабла через економічну кризу в Греції.

Схожі пропозиції раніше висловлював колишній глава Єврокомісії Жак Делор, який став одним із творців сучасної структури єдиного внутрішнього ринку в ЄС. До його ідеї про уряд єврозони французький президент пропонує додати наявність відокремленого бюджету і парламенту, який забезпечить демократичний контроль за діяльністю відомства.

Франсуа Олланд зазначив, що справжньою загрозою є не розростання єврозони, а її недієздатність. Він пише, що 19 країн-учасниць єврозони добровільно вибрали використання спільної валюти, і за 15 років жоден уряд не взяв на себе відповідальність за вихід з єврозони. На думку Олланда, це вимагає від них посилення захисту країн, які входять в єдину валютну зону.

Be the first to comment on "Олланд запропонував створити уряд єврозони"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**