Одеський «Сокіл» розпочав компанію з повернення одеситам міської власності

Одесити самі почали повертати собі своє містоОдесити самі почали повертати собі своє місто

Оскільки корумповані суди так і не спромоглися заарештувати і конфіскувати незаконно придбане майно одеського реставраційного магната Руслана Тарпана, який переслідується за привласнення бюджетних коштів у великих розмірах, — одесити самі почали повертати собі своє місто.

Читайте також: «Московський патріархат в Одесі та «гібридна весна» 2014 року» 

Спочатку представники ВГО «Сокіл» з метою заявити про недопущення знищення Одеси навідались до компанії «Інкор», власником якої є Руслан Тарпан, котрий перебуває в міжнародному розшуку. На жаль, ніхто з керівництва не захотів спілкуватись про припинення руйнівної діяльності.

Тому ВГО «Сокіл» вирішив взяти під охорону культурну пам’ятнику в центрі Одеси задля того, щоб не допустити її знищення та повернути місцевій громаді.

«Відкрито для людей»

«Відкрито для людей»

Таким чином готель «Большая московская», який Тарпан віджав у міста за заниженою ціною 18 років тому, так і не ввівши в експлуатацію, тепер знову було повернуто у власність містян!

Проте поліція намагалася видворити всіх присутніх (членів «Соколу» та журналістів) з приміщення, заявивши, що міська влада не давала дозвіл, щоб туди хтось заходив.

На питання одного з журналістів, чому люди повинні питати дозволу у міської влади, щоб зайти — представник поліції повернувся та пішов геть.

ВГО «Сокіл» вирішив взяти під охорону культурну пам’ятнику в центрі Одеси

ВГО «Сокіл» вирішив взяти під охорону культурну пам’ятнику в центрі Одеси

Сокільці віднині забезпечуватимуть охорону будівлі і здійснюватимуть пропуск бажаючих потрапити всередину одеситів та гостей міста.

Нинішня трухановська влада Одеси дуже схвильована цими подіями, бо після інциденту навколо «Літнього театру» це друга акція місцевої громади зі встановлення народного контролю над міськими об’єктами.

Читайте також: «В Одесі тітушки знесли наметове містечко Антитрухановського майдану» 

Нагадаємо, що особа Руслана Тарпана відома в галузі будівництва і реставрації об’єктів в історичному центрі Одеси. За два десятки років своєї активної руйнівної діяльності він став мільйонером, натомість знищивши кілька пам’яток архітектури. За його участі були знесені унікальні готель «Імперіал» та «Масонський будинок», а також цілий квартал «будинку Руссова», який знаходиться в його власності.

«Власність одеситів»

«Власність одеситів»

Готель «Большая московская» разом з «Імпералом» («Спартак») у 2000-му році було продано фірмі Тарпана як діючі пам’ятки архітектури під охороною. «Імперіал» врятувати не вдалося і у 2008 році майже двохсотрічна історія цієї споруди завершилась за волею «великого реконструктора». Сусідню ж «Большую московскую» було піддано реконструкції. У 2006-му році нарешті був затверджений її план, а згодом були отримані і всі дозвільні документи. Готель було переобладнано із міркувань особистої вигоди: незважаючи на рекомендації профільних комісій, після «реставрації» він втратив автентичний вигляд та «виріс» на два зайвих поверхи.

У 2011 році рішенням одеської міської ради було анульовано дозвіл компанії Руслана Тарпана «Мрія» на проведення реставраційних робіт по цьому готелю, а знищення готелю «Імперіал» було назване незаконним, проте жодних змін на краще відтоді на головній вулиці Одеси не відбулося. «Велика московська» пустує і не вводиться в експлуатацію вже сьомий рік після реставрації, а на місці колись шляхетного «Імперіалу» стоять фудкорти.

Сокільці біля «Інкору»

Сокільці біля «Інкору»

У той самий час власник цих об’єктів — руйнівник будинку Руссова і тендерний махінатор Руслан Тарпан — знаходиться за кордоном: проти нього відкрито кримінальну справу за фактом привласнення державних коштів в особливо великих розмірах. Мова іде про амбіційний гідротехнічний проект «глибоководний випуск», який мав би стати значним технологічним і екологічним поступом для Одеси. Проект мав на меті вивід зливу стічних вод в море за межі 30-мільної зони від берега. На виділені державою 500 млн грн було затоплено кілька кілометрів труб, які досі не здатні виконувати свої утилітарні функції, а 45 млн з цієї суми, за підозрою прокуратури, осіли особисто в кишені у власника компанії-підрядника — Руслана Тарпана. Через цю кримінальну справу він не з’являється в Україні з літа 2017 року, але його бізнес тут живе і процвітає, продовжуючи нечистий заробіток на нищенні історичного вигляду Одеси. Архітектурні пам’ятки в його власності продовжують сипатись, а гроші з бюджету за неякісно виконані тендерні роботи — розкрадатися.

Читайте також: «Перейменування вулиць в Одесі: прокуратура відкрила справу»

Загалом Одеса безкарно розкрадалася і знищувалася за усі роки панування кримінальних кланів. Містечкові аферисти-олігархи цинічно маніпулювали і брехали одеситам, а самі наживалися на них. Однак надійшов час платити за рахунками!

 

Be the first to comment on "Одеський «Сокіл» розпочав компанію з повернення одеситам міської власності"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**