Одеський «Сокіл» розпочав кампанію проти російського нафтового підприємства «Трансбункер»

Члени одеського осередку ВГО «Сокіл»Члени одеського осередку ВГО «Сокіл»

18 грудня 2018 року активісти одеського осередку ВГО «Сокіл» розпочали кампанію проти бізнесу країни-агресора. Націоналісти навідалися до офісу представництва російської нафтової компанії «Трансбункер», яка досі, на п’ятому році війни, продовжує вільно заробляти величезні гроші в Україні. Місцеве керівництво компанії ретельно приховує, що справжніми вигодоотримувачами є російські бізнесмени, що співпрацюють з путінською владою, тому сокільці позначили будівлю українського філіалу «Трансбункера» кольорами російського прапору та написом «Трансбункер — бізнес окупанта».

«Після стількох років відкритої агресії з боку Російської Федерації, після анексії Криму в Україні досі існує та процвітає бізнес, на якому наживаються громадяни Росії. Ми вважаємо це абсолютним нонсенсом і наругою над всіма українцями, особливо під час так званого «воєнного стану». Більше того, конкретно «Трансбункер» навіть підозрюється СБУ в фінансуванні тероризму та сепаратизму, але жодного покарання вони так і не понесли. Для нас принципово домогтися справедливості. Ми доб’ємося розголосу цієї теми і змусимо владу реагувати», — зазначає керівник одеського осередку ВГО «Сокіл» Георгій Баріленко.

«Трансбункер» — російська нафтова компанія, заснована в 1991 році в Хабаровському краї РФ, яка спеціалізується на нафтопереробці, бункеруванні (заправці) морських суден та торгівлі нафтопродуктами. В Україні компанія існує з початку 2000-х років. На 2014 рік «Трансбункер» мав в нашій країні 11 дочірніх підприємств, серед яких кілька терміналів з перевалки нафтопродуктів (в МТП «Южний» — «Трансбункер-Юг»; в портах Рені та Керчі). Після початку російсько-української війни дочірні компанії «Трансбункеру» в Україні формально змінили назви, але продовжили працювати і заробляти, в тому числі в окупованому Криму.

2014 року СБУ було відкрито кримінальне провадження за статтею 250 ККУ («Фінансування тероризму»). Згідно зі справою, «Трансбункер», разом з одеським сепаратистом-втікачем Ігорем Марковим (ТОВ «Союз»), підозрюється у фінансовій підтримці діяльності терористичних організацій «ДНР/ЛНР» та проросійськіх пропагандистських ЗМІ на території України. Наразі справу досі не закрито, але її матеріали утаємничено.

Фактично, частину державного порту, який має стратегічне значення для оборони держави, частково контролює російський бізнес, лояльний до влади країни-агресора. В Росії ГК «Трансбункер» з 2003 року є мажоритарним акціонером ВАТ «Ленморнііпроект» (Санкт-Петербург, РФ) — однієї з найбільших в галузі компаній РФ, що розробляє портові інфраструктурні проекти. «Ленморнііпроект» є партнером Міністерства Інфраструктури Російської Федерації та Федерального державного унітарного підприємства «Росморпорт». В Україні досі існує дочірня компанія «Ленморнііпроект-Україна», яка отримує замовлення на планування інфраструктурних об’єктів на території стратегічних державних підприємств (морських портів), цілком можливо, маючи доступ до таємної інформації, яка може використовуватись країною-агресором.

Неприпустимо надалі ігнорувати російський бізнес, що процвітає в Україні та несе загрозу безпеці та обороноздатності держави; дозволяти представникам країни-агресора і окупанта заробляти в Україні гроші, які потім витрачаються на подальше ведення війни з нашою державою. З цинічним російським бізнесом в Україні має бути покінчено!

Be the first to comment on "Одеський «Сокіл» розпочав кампанію проти російського нафтового підприємства «Трансбункер»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**