Одеська компанія «ІнтерХім» поширює наркопрепарати через аптечну мережу

Фармакологічна мафіяФармакологічна мафія

Уже багато років у нашій країні надзвичайно гострою залишається проблема наркоманії. А один з її легальних видів, так звана аптечна, навіть приносить прибуток до державного бюджету. Правда, за рахунок здоров’я цілої нації. Доступність і дешевизна аптечних наркотиків обумовлює стійке зростання числа «аптечних» наркоманів, серед яких найбільш популярними стали препарати, що містять синтетичний опійний наркотик кодеїн. За характером дії й за хімічною будовою кодеїн близький до морфіну. Подібні лікувальні засоби повинні відпускатися виключно за рецептом для лікування сильного кашлю. Проте величезна кількість вітчизняних аптек країни продає дані ліки безперешкодно і безконтрольно. Згідно зі статистикою, щорічно в українських аптеках продається біля 150-ти мільйонів кодеїновмісних таблеток. Хто ж виробляє такі препарати?

 

Під Одесою функціонує підприємство, яке виготовляє наркотичні лікарські засоби-опіати і безконтрольно збуває їх, зокрема через власну аптечну мережу.

Як показує журналістське розслідування, фармацевтична компанія «ІнтерХім» має налагоджену схему виробництва і продажу у власній мережі аптек в Одесі небезпечного наркотичного препарату «Кодтерпін-ІС», що при перевищенні нормованих доз дає сильний наркотичний ефект, оскільки містить кодеїн. Лікарські препарати, які містять кодеїн, протягом останніх років одержали широке поширення. Проте керівництво «ІнтерХім» свідомо заохочує вільний обіг «Кодтерпіну-ІС» в аптеках для отримання надприбутків за рахунок наркозалежних людей. Власник компанії «ІнтерХім», одеський бізнесмен-фармаколог Анатолій Редер, за даними ЗМІ, отримує приблизно половину свого доходу саме за рахунок вільного збуту кодеїновмісних препаратів.

 
Навесні 2014 року Державна служба України з лікарських засобів за результатами перевірки виробництва зробила висновок, що компанія Редера серйозно порушує технологію та довгий час використовує необліковану сировину. Контролюючий орган змусив «ІнтерХім» призупинити виробництво на 11 діб та вимагав проведення незалежної перевірки заводу інспекторами PIC/S. Однак через деякий час Держлікслужба офіційно відмовилася від своїх звинувачень, а «ІнтерХім» не було притягнуто до жодної відповідальності за виявлені порушення.

 

Сировину «ІнтерХім» закупає в Росії і не має жодних проблем, тому що кришується на найвищому рівні. Будь-які ініціативи з регулювання обороту сировини для цих «ліків» блокуються правоохоронними органами та Держлікслужбою. Такого ж краху зазнають і будь-які вимоги налагодити жорсткий контроль за збутом фактично наркотику населенню прямо в аптечних мережах. Напевно для «бізнесу» це було б вкрай невигідно.

 

Крім всього іншого, генеральний директор та власник «ІнтерХіму» Анатолій Редер напряму пов’язаний з особами, проти яких рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів» 14 травня 2018 року були застосовані санкції у вигляді блокування активів та запобігання виведенню капіталів за межі України.

 
Міністерство охорони здоров’я України ніяк не реагує на небезпечну тенденцію зростання обігу легалізованих наркотиків і не вживає необхідних заходів для врегулювання ситуації. Влада не помічає відвертих фактів незаконного поширення нарковмісних ліків і дозволяє недобросовісним фармакологічним бізнес-структурам уникати будь-якої відповідальності за свої правопорушення.

Народний депутат України VII скликання, голова Одеської обласної організації ВО «Свобода» Павло Кириленко звернувся до Генеральної Прокуратури України з проханням перевірити одеське підприємство «ІнтерХім» та його власника А. Редера на предмет законності діяльності, участі у налагоджені схеми вільного збуту аптечних наркотиків та співпраці з владою тимчасово окупованих Росією територій.

 

А. Редер, приміром, має спільний бізнес із Дмитром Рогачовим, який з жовтня 2009 року займав посаду регіонального представника «ІнтерХіма» в Криму. У вересні 2014 року Д. Рогачов взяв участь у незаконних виборах в «парламент» Криму і був обраний по Бахчисарайському виборчому округу № 15 від Кримського регіонального відділення партії Путіна «Єдина Росія». Зазначена особа також є членом політради Бахчисарайського відділення «Єдиної Росії».

 

Одеська обласна організація ВО «Свобода» звертає увагу громадськості на цю проблему, пропонує вплинути на недобросовісну компанію за допомогою громадського тиску, а також готує ряд звернень до відповідних органів з вимогою:

 

  1. Провести повну, неупереджену перевірку ТДО «ІнтерХім» на предмет законності розповсюдження кодеїновмісних лікарських препаратів та легальності поставок і якості сировини, залучивши для цього незалежних інспекторів.
  2. Перевірити дотримання Анатолієм Редером режиму санкцій, введених рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів» від 14 травня 2018 року на предмет співпраці з особами, щодо яких введені зазначені санкції.
  3. Притягнути винних осіб до відповідальності, в тому числі кримінальної.

 

Залишається сподіватися, що безконтрольності діяльності компанії «ІнтерХім» буде покладено край. А поки що кримінальні ділки цинічно наживаються на життях людей за мовчазної згоди влади.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment on "Одеська компанія «ІнтерХім» поширює наркопрепарати через аптечну мережу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**