Одесити не дали знищити Літній театр в Міському саду

Одеські свободівці разом з іншими одеситами біля Літнього театруОдеські свободівці разом з іншими одеситами біля Літнього театру

18 листопада 2017 року члени одеських осередків ВО «Свобода» та ВГО «Сокіл» (м. Одеса) разом з іншими одеситами відкрили ворота Літнього театру Міського саду для всіх бажаючих. Перед тим до активістів потрапили документи, які засвідчують, що бізнес-структури з оточення одеського міського голови Г. Труханова планують побудувати на цій території торгово-розважальний центр.

Читайте також: «Сумна дата: міський голова Одеси відзначає два роки перебування на посаді»

Напередодні акції в Міському саду та за воротами Літнього театру невідомі особи заварили і змастили солідолом ворота та встановили неподалік від них на деревах камери відеоспостереження.

Як і було анонсовано, опівдні в Міському саду зібралося біля тисячі одеситів на акцію захисту його невід’ємної частини — Літнього театру — від знищення. На плакатах, які тримали в руках активісти, було написано, що депутати міськради крадуть у одеситів місто. За словами присутніх, одна й таж група людей, пов’язаних з Трухановим вже незаконно привласнила Міськсад, Аркадію та багато інших територій в Одесі.

«У 2016-2017 роках бізнес-група громадянина Великої Британії Галантерніка, за сприяння чинного мера Одеси Геннадія Труханова, спробувала знищити частину одеського Міського саду шляхом вирубки 109 дерев і початку протизаконного будівництва торгово-розважального центру», — розповідають одесити.

Щоб запобігти ще одному заварюванню воріт, їх було демонтовано

Щоб запобігти ще одному заварюванню воріт, їх було демонтовано

Представникам громади вдалося відчинити одну з дверей до театру, в результаті чого вони змогли потрапити всередину.

Читайте також: «Екс-прокурор Одеської області: «Мафія — це Труханов»

Після цього поліція спробувала відтіснити активістів. Поліцейські застосували сльозогінний газ і кийки, городяни у відповідь почали кидати бруківку і задіяли піротехніку.

Щоб запобігти ще одному заварюванню воріт, їх було демонтовано. Згодом активісти віднесли їх до будівлі Одеської міської ради, депутати якої прямо відповідальні за спробу знищення Літнього театру. Таким чином одесити показали свою незгоду з методичною руйнацією історичної та архітектурної спадщини з боку нинішньої влади міста.

Присутні оголосили про плани щодо відновлення інфраструктури Літнього театру і наведення там ладу. На 19 листопада заплановане спільне прибирання території. Також планується конкурс на найкращі мистецькі проекти.

Присутні оголосили про плани щодо відновлення інфраструктури Літнього театру і наведення там ладу

Присутні оголосили про плани щодо відновлення інфраструктури Літнього театру і наведення там ладу

Читайте також: «Активісти відновили зруйноване трухановськими тітушками наметове містечко в Одесі»

Крім цього, учасники мітингу зібрали підписи під резолюцією, що вимагає повернути ділянку та будівлі у власність громади міста і надати цій ділянці статус пам’ятки історично-архітектурного значення.

Be the first to comment on "Одесити не дали знищити Літній театр в Міському саду"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**