ОБСЄ: Ще дуже рано говорити про миротворчі сили на Донбасі

Мартін СайдікМартін Сайдік

На думку спеціального представника голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану на Сході України Мартіна Сайдіка, ще дуже рано говорити про мирну місію в зоні конфлікту на Донбасі. У середу в Мінську відбувся черговий раунд переговорів тристоронньої групи.

Читайте також: «Угорщина таємно прийняла 1300 мігрантів»

«На даний момент є лише пропозиція Російської Федерації — проект резолюції. Ми нічого більше не знаємо», — заявив у середу в Мінську про можливу мирну місію на Донбасі Мартін Сайдік.

Раніше в середу про готовність Білорусі взяти участь у такій місії говорив міністр оборони цієї країни Андрій Равков.

ОБСЄ

ОБСЄ

Україна та Росія мають розбіжність у позиціях щодо миротворців у зоні конфлікту. Київ хотів би ввести до Донбасу сили під егідою ООН без російських солдатів. Він також виступає проти запропонованого рішення з боку Москви, щоб миротворці перебували тільки уздовж демаркаційної лінії на Донбасі і відповідали виключно за безпеку місії ОБСЄ.

Читайте також: «Місія ОБСЄ зафіксувала рекордне зростання порушень перемир’я в Донбасі»

Українська сторона наполягає на тому, щоб блакитні каски були розміщені по всій зоні конфлікту, в тому числі на українсько-російському кордоні, який на даний час Київ не контролює. Мартін Сайдік повідомив журналістам, що «основною темою переговорів в середу було забезпечення постійного дотримання режиму припинення вогню».

Євросоюз

Євросоюз

Тристороння контактна група в справах врегулювання ситуації на південному сході України регулярно зустрічається в білоруській столиці та складається з представників України, Росії та ОБСЄ.

Читайте також: «Угорщина хоче запровадження місії ОБСЄ на Закарпатті»

Крім того, в засіданнях беруть участь представники сепаратистів, які контролюють деякі райони Донецької та Луганської областей.

Be the first to comment on "ОБСЄ: Ще дуже рано говорити про миротворчі сили на Донбасі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**