Німеччина: християнські церкви втрачають віруючих

У 2018 році Католицьку Церкву офіційно залишили понад 216 тис. віруючихУ 2018 році Католицьку Церкву офіційно залишили понад 216 тис. віруючих

І Католицька, і Євангельська Церква в Німеччині втрачають дедалі більше віруючих. У цьому відношенні особливо критичним для них був 2018 рік. Причини — складні.

Читайте також: «Німеччина відкидає можливість сплатити Греції відшкодування за Другу світову війну»

У 2018 році Католицьку Церкву офіційно залишили понад 216 тис. віруючих, проінформував єпископат Німеччини. Це майже на 29% більше, ніж у 2017 році. Генеральний секретар єпископату отець Ганс Лангендерфер говорить про «тривожну статистику».

Ще більш віруючих в той же час втратила Євангельська Церква — 220 тис.

У Німеччині вихід з церковної спільноти здійснюється за допомогою спеціальної заяви.

Опитування та дослідження з цього питання показують, що головною причиною виходу з церковної спільноти є віддалення віруючих від Церкви та криза її авторитету. У випадку з Католицькою Церквою багато хто приводом називає «незгоду з духом часу, навчання у сфері сексуальної моралі, нерівне ставлення до жінок, гомосексуалістів і людей, які знову одружилися», тобто наводиться набір ліберальних постулатів, які панують у західноєвропейському суспільстві.

Головною причиною виходу з церковної спільноти є віддалення віруючих від Церкви та криза її авторитету

Головною причиною виходу з церковної спільноти є віддалення віруючих від Церкви та криза її авторитету

Читайте також: «Німеччина додатково прийме 10 тис. мігрантів»

Згідно з дослідницькою роботою, що проводилася на прохання Ессенської єпархії, іншими мотивами є: церковний податок, відсутність почуття спільності, особиста криза віри і скандали.

Скорочення кількості віруючих двох найбільших церков також має демографічне походження. Вже протягом довгого часу кількість похованих перевищує кількість охрещених.

У 2018 році кількість німецьких католиків зменшилася на 309 тис. і становить 23 мільйони. Кількість євангелістів зменшилася на 395 тис. осіб до 21,1 мільйона.

До 2060 року християнське населення Німеччини скоротиться ще наполовину

До 2060 року християнське населення Німеччини скоротиться ще наполовину

Читайте також: «Німеччина залишається вірною своїй політиці умиротворення російського агресора коштом України»

Таким чином, загальний відсоток віруючих обох найбільших християнських церков у німецькому суспільстві наближається до межі 50%. У 2018 році ця цифра становила 53,2%, роком раніше — 54, 2%. За прогнозами, до 2060 року християнське населення Німеччини скоротиться ще наполовину.

 

 

Be the first to comment on "Німеччина: християнські церкви втрачають віруючих"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**