Німеччина хоче бачити Лукашенка на саміті в Брюсселі

Лукашенко та ГабріельЛукашенко та Габріель

Заступник міністра закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив у п’ятницю в Мінську, що очікує, що президент Білорусі Олександр Лукашенко представлятиме свою країну на саміті Східного партнерства в Брюсселі 24 листопада.

Читайте також: «У Білорусі заявили про затримання «бойовиків» «Азова» та УНА-УНСО»

Під час свого візиту до столиці Білорусі Габріель зустрівся з президентом Лукашенком та міністром закордонних справ Уладзіміром Макеєм. Обидва керівники дипломатії взяли участь у XV Мінському форумі, організованому Білоруссю та Німеччиною.

Лукашенко говорив про «нову главу» у відносинах з Берліном та заохочував німецьку сторону до збільшення обсягу інвестицій в білоруську економіку. Він також подякував Габріелю за його зусилля з врегулювання конфлікту на сході України. Після зустрічі з Лукашенком Габріель сказав, що Білорусь не повинна «виступати в будь-який з союзів, і може стати мостом між Європейським Союзом і Євразійським економічним союзом». Він також висловив задоволення тим фактом, що санкції ЄС проти Білорусі були скасовані.

«Я бажаю, щоб ваша країна колись стала членом Ради Європи, тому що в ній є 47 країн і не вистачає тільки однієї», — розповів він білоруським журналістам.

Макей та Габріель

Макей та Габріель

Німецький політик визнав, що «є складні питання — права людини, демократія, громадянське суспільство», і що вони також були темою бесіди з Лукашенком.

Читайте також: «Безсмертний: У Білорусі та в Казахстані запущено «донбаський сценарій»

Габріель також прокоментував ситуацію на сході України. «Німеччина і Росія мають різні підходи в питанні направлення миротворців в зону конфлікту на Донбасі, — підкреслив він. — Я переконаний, що необхідно спробувати визначити загальні умови, мандат миротворчої місії, яка разом з ОБСЄ стежитиме за припиненням вогню».

Основні відмінності між Москвою і Києвом пов’язані з умовами присутності миротворчих сил в зоні конфлікту. Москва хоче, щоб вони були розгорнуті на демаркаційній лінії (між сторонами конфлікту), Київ, в свою чергу, вимагає присутності «блакитних касок» у всьому регіоні, в тому числі на українсько-російському кордоні, який на даний час не контролюється. Деякі експерти вважають, що згода Росії на введення на Донбас миротворчих сил є лише тактичним ходом.

Міністр закордонних справ Білорусі Макей підкреслив на спільній прес-конференції з Габріелем, що «Зближення Білорусі та Європи не становить ніякої небезпеки для Росії, яка є стратегічним партнером Мінська».

У ході візиту Габріеля до Білорусі німецьке міністерство закордонних справ опублікувало його заяву. «Ми прагнемо ширших і кращих відносин з Білоруссю. У минулому це було іноді важко і не завжди буде легко в майбутньому», — сказав глава МЗС ФРН.

Мінськ

Мінськ

Він додав, що в останні два роки буле «обережне зближення» між ЄС і Білоруссю, яке Німеччина хоче продовжити до саміту Східного партнерства. «Звичайно, ми вважаємо, що необхідні подальші кроки у сфері демократії та прав людини», — сказав він.

Читайте також: «Росія розмістила в Білорусі потужну і смертоносну зброю»

Білоруська сторона не оголосила, хто буде представляти Мінськ на саміті Східного партнерства у Брюсселі в листопаді.

 

 

Be the first to comment on "Німеччина хоче бачити Лукашенка на саміті в Брюсселі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**