Німеччина знову буде приймати мігрантів з Сирії

Die WeltDie Welt

Німецькі партії, які через чотири місяці після виборів досі ведуть переговори про коаліційну угоду, домовились про ключовий компроміс. Сирійські біженці зможуть привезти свої сім’ї до Німеччини, пише Метью Карнітчніг з POLITICO.

Читайте також: «У ФРН мера міста Альтена поранили за проімігрантську політику»

Питання біженців було найбільшою перешкодою в переговорах між правоцентристським блоком Ангели Меркель та соціал-демократами з СПДН. Християнсько-соціальний союз (CSU), баварський партнер коаліції християнських демократів Меркель, наполягав на суворих обмеженнях, тоді як СДПН вимагала більшої гнучкості.

Компроміс, який відбувся через місяць після початку переговорів про відновлення нині правлячої «великої коаліції», і після трьохмісячних переговорів між Меркель, лібералами та зеленими (так звана «Ямайська коаліція») нарешті дозволить досягти остаточної згоди. Сторони хочуть завершити перемовини до кінця тижня.

На спеціальних зборах, що відбулася раніше в цьому місяці, делегати СПДН підтримали подальші переговори щодо коаліції за умови, що їхні переговірники вимагатимуть від консерваторів поступок щодо міграції, зайнятості та охорони здоров’я. Проте проблема біженців виявилася найважчою для вирішення.

Читайте також: «Німецькі «Ліві» просувають Штайнмайєра у президенти ФРН»

Біженці в Німеччині

Біженці в Німеччині

Сторони опинилися під сильним тиском для досягнення компромісу, тому що існуючий мораторій на возз’єднання сімей біженців закінчувався в березні. Без оновлення угоди знову набудуть чинності положення законодавства, які скасовують всі обмеження на число членів родини, яких біженці можуть запросити до Німеччини.

Надзвичайно гостинні правила возз’єднання родин зробили Німеччину улюбленим місцем для сирійських мігрантів. Сирійські сім’ї збирали гроші, щоб відправити молодого члена родини з надією, що після прибуття до Німеччини він уможливить для решти своїх родичів переїзд туди.

Критики оголосили, що така політика відкриває двері для необмеженої міграції, що в кінцевому підсумку змусило уряд Меркель до введення минулого року мораторію. Відтоді приплив біженців значно скоротився, частково в зв’язку з договором, укладеним між ЄС та Туреччиною, але також через те, що більшість сирійців, які мали кошти для поїздки до Європи вже перебувають там.

На даний час в ФРН є біля 200 тис. сирійських біженців, яким було надано тимчасовий притулок. Число членів сім’ї, які мають право приїзду до Німеччини складає від 50 до декількох сотень тисяч.

Ангела Меркель

Ангела Меркель

Читайте також: «До Німеччини прибула рекордна кількість мігрантів»

Ця нестача чіткості зробила возз’єднання родин вибухонебезпечною політичною проблемою. ХСС, яка готується до регіональних виборів восени в Баварії, особливо стурбована тим, що відсутність  жорсткої позиції може допомогти правій «Альтернатива для Німеччини» досягти значних успіхів в регіоні, який потерпає від напливу мігрантів.

Be the first to comment on "Німеччина знову буде приймати мігрантів з Сирії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**