Німеччина запровадить ліміт на мігрантів

Біженці в НімеччиніБіженці в Німеччині

Лідери ХДС та ХСС погодились обмежити до 200 тис. річно кількість шукачів притулку та біженців, яких прийматиме Німеччина. Обмеження не порушуватиме принцип свободи пересування в межах Європейського Союзу та не заторкне економічну міграцію.

Читайте також: «Німецькі «Ліві» просувають Штайнмайєра у президенти ФРН»

Про порозуміння, якого було досягнуто після багатогодинних переговорів, увечері повідомило громадське телебачення ARD та агентство DPA з посиланням на анонімних учасників переговорів у Берліні. Метою зустрічі було опрацювання спільної позиції щодо переговорів про формування коаліційного уряду з FDP та «Зеленими».

Прийняте рішення можна вважати успіхом голови ХСС Хорста Зеехофера, який протягом двох років закликав до встановлення обмеження на імміграцію до Німеччини. Канцлер Ангела Меркель виступала проти, стверджуючи, що такий ліміт суперечить німецькій конституції та міжнародному праву.

Елементом компромісу є гарантія, що жодна особа, яка прибуває до Німеччини та просить притулку, не буде повернута з кордону. Кожен, хто висловить таке бажання, може розраховувати на виконання процедур надання притулку.

Мапа Німеччини

Мапа Німеччини

Читайте також: «Президент Литви: ФРН повинна стати військовим лідером в Європі»

Глава берлінської редакції ARD Тіна Хассель пояснила, що обмеження стосуються, в першу чергу, біженців, які не можуть претендувати на отримання політичного притулку та не підпадають під положення Женевської конвенції про біженців. Річна квота цієї групи мігрантів буде залежати від нинішньої ситуації в Німеччині.

Окремим законом встановлюються критерії та кількість мігрантів, які бажають одержати роботу в Німеччині.

Блок ХДС/ХСС два тижні тому виграв вибори до Бундестагу. Проте християнські демократи отримали на 8,5% менше, ніж чотири роки тому, а їх поточний результат – 33% є найгіршим з 1949 року. Демократи втратили більше мільйона виборців на користь правої «Альтернативи для Німеччини» (AfD). Щоб одержати ці голоси назад, керівництво ХСС вимагає, щоб партія «поправішала». Меркель, яка очолює ХДС, не погоджується з цим.

На початку зустрічі в пресі було опубліковано 10-балльну програму ХСС, яка містить постулати для зміцнення консервативної складової. Автори вимагають сильної держави, обмеження міграції та «здорового патріотизму». Вони критикують домінування в партії «лівого покоління 1968 року».

Бундестаг

Бундестаг

Читайте також: «Міністр оборони ФРН: З Москвою краще розмовляти з позиції сили»

ХДС і ХСС, яка представлена виключно на території Баварії, мають у Бундестазі єдину фракцію, а Ангела Меркель була їх спільним кандидатом на канцлера. ХСС звинувачує Меркель у тому, що вона скерувала партію занадто вліво, що призвело до відходу консервативних виборців і дозволило AfD досягти успіху. У цій антиіммігрантській та антиісламській партії є багато колишніх політиків ХДС.

Be the first to comment on "Німеччина запровадить ліміт на мігрантів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**