Німеччина відмовиться від Nord Stream 2, якщо США запровадять санкції

Nord Stream 2Nord Stream 2

Німецький концерн Uniper, один з п’яти європейських партнерів «Газпрому», який бере участь у будівництві газопроводу Nord Stream 2, буде змушений вийти з проекту, якщо на нього буде накладено санкції США, заявив член правління Uniper Крістофер Дельбрюк в середу, як повідомляє Down Jones.

Читайте також: «Україна та Польща спільно протистоятимуть будівництву Nord Stream 2»

За його словами, ризик санкцій перевищує можливі збитки для концерну, якщо він відмовиться від співпраці з «Газпромом».

«Звичайно, Uniper не може ризикувати тим, щоб наразитися на американські санкції», — сказав він. — У такому випадку ми будемо виключені з платіжної системи і більше не зможемо використовувати долар у торговельних операціях, що є неприйнятним».

«Ми все ще сподіваємось, що в цій ситуації всі сторони будуть діяти розумно», — підкреслив Дельбрюк, посилаючись на законопроект про антиросійські санкції, прийнятий урядом США минулого року.

Документ дає президенту США повноваження запроваджувати санкції проти будь-якого проекту газопроводу, який Росія буде використовувати для експорту вуглеводнів. Усі інвестори, що мають частку більше 5 мільйонів доларів, також підпадатимуть під обмеження.

Проект газопроводу

Проект газопроводу

Читайте також: «Глава МЗС Естонії висловився проти Nord Stream 2»

Хоча Дональд Трамп ще не скористався цим правом, підготовку нового пакета санкцій практично завершено, повідомили джерела The Wall Street Journal у середині серпня. Згідно з джерелами, обмеження можуть бути спрямовані як проти компаній, що займаються будівництвом, так і проти банків, котрі надають фінансування. Відповідно до сучасної зовнішньої політики США, навіть європейські компанії можуть підпасти під санкції: крім Uniper, це може стосуватися німецької компанії Wintershall, британо-голландської компанії Royal Dutch Shell, австрійської OMV та французької Engie. У липні минулого року заступник генерального директора Eny П’єр Шарейль сказав, що якщо санкції стануть реальністю, то компанія негайно припинить всі інвестиції в проект.

За суворий підхід до Nord Stream 2, який покликаний позбавити Україну доходів від транзиту газу до Європи, виступає помічник державного секретаря США з питань європейських та євразійських відносин Весс Мітчелл, радник з питань національної безпеки США Джон Болтон та ряд інших високопоставлених посадовців США.

19 серпня президент Росії Владімір Путін та канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили заходи, здатні «захистити» Nord Stream 2 «від можливих неконкурентоспроможних та незаконних нападів з боку третіх країн», повідомив прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков.

Читайте також: «Американські сенатори закликають заблокувати Nord Stream 2»

За словами Пєскова, розмова була «корисною та своєчасною», але не привела до конкретних домовленостей.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Німеччина відмовиться від Nord Stream 2, якщо США запровадять санкції"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**