Німеччина відкидає можливість сплатити Греції відшкодування за Другу світову війну

МЗС ФРНМЗС ФРН

У середу Німеччина відкинула прохання Греції про переговори щодо воєнних репарацій, стверджуючи, що це питання було юридично врегульовано десятиліття тому.

Читайте також: «Греція продає частину території за борги»

У вівторок посол Греції в Берліні вручив Міністерству закордонних справ Німеччини ноту, в який закликав до початку переговорів про воєнні репарації. У ноті говориться, що «справа має моральний вимір і дуже важлива для грецького народу», — інформує Міністерство закордонних справ Греції.

У середу в Берліні представник Міністерства закордонних справ ФРН підтвердив, що хоча Німеччина морально відповідальна і прагне «діалогу з Грецією» і «спільної культури пам’яті», але німці вважають, що питання виплат закрито.

Прапор Греції

Прапор Греції

Читайте також: «У Греції на регіональних виборах перемогли праві партії»

«Через 70 років після закінчення війни і через 25 років після конференції два плюс чотири (щодо возз’єднання Німеччини після Другої світової війни, – Глобал Аналітик) питання про репарації було юридично і політично регульоване», — заявив прес-секретар Rainer Breul.

Попередній комітет грецького парламенту оцінив збитки, понесені під час війни, які становлять принаймні 270 мільярдів євро. Крім того, грецьке державне бюро підрахувало, що приватні позови про смерть під час Другої світової війни та від тих, хто став інвалідами, можуть коштувати ще 107 мільярдів євро.

Алексіс Ципрас

Алексіс Ципрас

Берлін стверджує, що всі претензії були врегульовані у договорі «два плюс чотири», підписаному колишньою Західною та Східною Німеччиною, США, Великою Британією, Францією та СССР.

Читайте також: «Греція видасть Франції росіянина, який підозрюється в шахрайстві з криптовалютою»

Відновлення воєнних репарацій у Берліні стало однією з обіцянок виборчої кампанії Алексіса Ципраса 2015 року.

 

Be the first to comment on "Німеччина відкидає можливість сплатити Греції відшкодування за Другу світову війну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**