Німецькі та норвезькі фірми порушують антиросійські санкції

«Rzeczpospolita»«Rzeczpospolita»

Німецька та норвезька прокуратури розпочали судовий розгляд порушень з боку двох компаній з Німеччини та однієї з Норвегії. Вони поставляли товари до окупованого Криму, що перебуває під санкціями ЄС. Про цю справу пише польське видання «Rzeczpospolita».

Читайте також: «Росія втрачає мільярди на американських санкціях»

Прокуратура Гамбурга підтвердила радіостанції DLF, що вона розслідує порушення санкцій з боку фірм Hansa Heavy Lift i Heinz Corleis KG. З іншого боку, Міністерство закордонних справ Норвегії заявило, що проти фірми Titania kronos проводиться розслідування.

Що саме порушили перераховані компанії? «Rzeczpospolita» повідомляє, що норвезька компанія, яка займається видобуванням титанової руди (ільменіт), реалізувала 35 тис. тонн цієї руди одержувачу в Криму. Німецькі компанії, з іншого боку, спеціалізуються на морському транспорті. Саме їхні судна в грудні 2017 року постачали руду з Норвегії до російського порту «Кавказ», розташованого в Керченській затоці, що відділяє Росію від Криму.

Однак руда не була розвантажена в порту, але на воді завантажена в російське суховантажне судно «Нєфтєрудовоз-2», яке відплило у напрямку порту в Криму, який розташований на відстані 20 км.

Санкції

Санкції

Читайте також: «ЄС продовжив антиросійські санкції»

Саме там знаходяться заклади підприємства «Кримський титан», які виробляють оксид титану, що використовується при виробництві лаків, фарб та ін.

Титанова руда є також сировиною в збройній галузі, і її постачання до Криму було прямо заборонено санкціями ЄС від 2014 року. До них приєдналася і Норвегія, тому норвезька гірничодобувна компанія здійснила правопорушення.

Компанії стверджують, що нібито не знали, що руда потрапить до окупованого Криму, бо вона мала транспортуватися до Росії. Поки що незрозуміло, чи є в санаційному списку товарів, заборонених до ввезення до Росії, титанова сировина.

«Це не моя нога»

«Це не моя нога»

Читайте також: «Італія заблокувала санкції для Росії за Сирію»

За словами голови наглядової ради організації Майдан закордонних справ Андрія Клименка, Росії не потрібен норвезький ільменіт, тому що вона має багато свого на Уралі. Європейські компанії повинні враховувати, що від 2014 року порт «Кавказ» використовується для того, щоб обходити санкції, які накладені на Крим.

Be the first to comment on "Німецькі та норвезькі фірми порушують антиросійські санкції"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**