Німецькі «Ліві» просувають Штайнмайєра у президенти ФРН

фрнФранк-Вальтер Штайнмайер

Президент Штайнмайєр буде демонструвати свою вічну обережність, в тому числі до Росії і Путіна.

Читайте також: «Штайнмаєр розачарував Путіна»

Лідер німецьких соціал-демократів Зіґмар Ґабріель заявив, що у його партії є гідний кандидат на пост президента країни — міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайєр.

На боці Штайнмаєра — очевидна популярність серед громадян і підтримка власної партії. Ніяких серйозних конкурентів поки що не з’явилося. Єдина проблема — так це те, що федеральний канцлер Ангела Меркель категорично не хоче бачити Штайнмайєра на президентській посаді. І з нею солідарні депутати від двох провідних партій «великої коаліції» — ХДС і ХСС.

Однак парадокс ситуації в тому, що соціал-демократам при обранні президента підтримка їх коаліційних партнерів не потрібна. За кандидатуру глави держави разом з соратниками Штайнмаєра можуть проголосувати представники двох інших лівих партій Німеччини — «Зелені» і «Ліві».

«Зелені» ніколи різко проти Штайнмайєра не виступали. «Ліві» — інша справа. Вони — конкуренти соціал-демократів. У цю партію входять як вихідці з колишньої Соціалістичної єдиної партії Німеччини — вона правила у НДР, так і «дисиденти» з самої СДПН. Так що у «Лівих», на перший погляд, немає жодних підстав підтримувати міністра закордонних справ в його бажанні стати президентом. Якби не обережна позиція Штайнмайєра щодо Росії і Путіна. Те, що не подобається багатьом консервативним політикам, навіть багатьом соратникам Штайнмайєра по СДПН, дуже подобається «Лівим» — а ця партія відома своїми контактами з Кремлем.

хуйло

Дехто в Західній Європі дуже прагне послаблення антиросійських санкцій

Читайте також: «Заяву Штайнмайера назвали «розривом свідомості»

Саме тому «Ліві» все тепліше відгукуються про Штайнмайєра. Саме про «правильний акцент по відношенню до Росії» говорила одна з лідерів партії Сара Ваґенкнехт, коли давала зрозуміти журналістам, що «Ліві» можуть проголосувати за главу зовнішньополітичного відомства.

А це означає, що Франк-Вальтер Штайнмаєр все ближче до крісла глави держави.

Нинішній президент ФРН Йоахім Ґаук був безсумнівним моральним авторитетом — тому авторитарний режим Путіна не міг дочекатися від нього слів схвалення. А президент Штайнмайєр буде, звичайно ж, демонструвати свою вічну обережність. І це буде серйозно впливати на німецьку громадську думку — громадяни звикли прислухатися до своїх президентів. Тим більше, до таких популярних, як Штайнмайєр.

Якщо Штайнмайєр стане президентом, то вже за кілька місяців він залишіть крісло міністра закордонних справ Німеччини. Соціал-демократи запропонують нового міністра закордонних справ. А це для нас дуже важлива фігура — адже саме німецький міністр є провідною постаттю у «нормандських» дипломатичних консультаціях.

хуйло

Путін та Штайнмаєр

Але важливо навіть не це. Важливим є прецедент. Якщо соціал-демократи, «Зелені» і «Ліві» будуть готові разом проголосувати за нового президента, то хто завадить їм після парламентських виборів разом проголосувати за нового канцлера?

І якщо у цих трьох партій буде більшість, то їхнє рішення до невпізнання змінить зовнішню і внутрішню політику Німеччини.

Читайте також: «Глава МЗС Німеччини не зможе допомогти у звільненні Савченко»

Be the first to comment on "Німецькі «Ліві» просувають Штайнмайєра у президенти ФРН"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**