Німецький уряд обговорює введення релігійного податку для мусульман

Мечеть у БерлініМечеть у Берліні

Уряд Ангели Меркель готовий ввести релігійний податок для мусульман, який зараз називається податком з мечетей. Коаліція у Бундестазі погодилась на таке рішення. Зараз ведеться дискусія про те, як це краще буде зробити.

Читайте також: «У Німеччині мігранта підозрюють у зґвалтуванні та вбивстві дівчини-підлітка»

Ідею такого податку висунув баварський ХСС, який доводить, що дане рішення зменшить вплив іноземних інституцій на німецький іслам. Наразі Туреччина і, в меншій мірі Саудівська Аравія, фінансують більшу частину діяльності мечетей і безпосередньо платять імамам.

У цілому по країні налічується біля 2500 мечетей, з яких понад 900 фінансуються Діянетом — турецькою державною установою в справах релігії. Імами цих мечетей здебільшого не тільки оплачуються турецьким урядом, але й делегуються на роботу до Німеччини — часто без знання німецької мови, культури або звичаїв. Як результат, проголошувані ними ідеї ісламу часто суперечать німецькому правовому порядку.

«Мечеті повинні бути організовані таким чином, щоб вони відповідали конституційним вимогам, які передбачають співпрацю з державними інституціями», — підкреслив нещодавно у інтерв’ю для Frankfurter Allgemeine Zeitung Хорст Зеехофер, глава німецького Міністерства внутрішніх справ та багаторічний голова ХДС, який залишиться на цій посаді до середини січня.

Die Welt

Die Welt

Звідси випливає думка, що мечеті фінансуватимуться з грошей мусульман, які є членами релігійних громад. Це має звільнити німецьких мусульман від іноземного впливу. Іншими словами, це покликано сприяти формуванню європейського ісламу, що є незаперечною метою німецького уряду.

Читайте також: «Німеччина знову буде приймати мігрантів з Сирії»

Проблема в тому, що це надзвичайно складне завдання, вирішення якого означало б надання мусульманам у Німеччині такого ж статусу, який мають християнські конфесії.

Це дозволить податковим органам збирати податки для мусульманських громад так само, як і у випадку з двома християнськими церквами: католицькою та протестантською. Сума податку змінюється залежно від федеральної землі й становить 8-9% податку на прибуток.

Вирівнювання статусу мусульманських громад з іншими конфесіями викликає багато суперечок. Однак деякі землі, такі як Гамбург або Бремен, вже уклали відповідні угоди з мусульманськими громадами, надаючи їм такі ж права, як і іншим конфесіям.

Німецький телеканал звинуватили в антиісламізмі через карикатуру на Меркель

Німецький телеканал звинуватили в антиісламізмі через карикатуру на Меркель

Незрозуміло, як це має виглядати в масштабах всієї країни. На даний час в Німеччині мешкає не менше 4,4-4,7 млн мусульман. Детальна статистика відсутня. Підраховано, що після останньої хвилі імміграції мусульман на території ФРН нараховується вже понад п’ять мільйонів.

Читайте також: «Згідно з опитуванням «Альтернатива для Німеччині» поступається лише партії Меркель»

«Дорога до введення податку на мечеті вже відкрита», — сказав Die Welt Торстен Фрей, глава фракції ХДС в Бундестазі. Коаліція не проти. Однак для обговорення усіх деталей знадобиться багато часу.

 

Be the first to comment on "Німецький уряд обговорює введення релігійного податку для мусульман"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**