Німецька газета: Не переоцінюйте вплив Росії

Frankfurter Allgemeine ZeitungFrankfurter Allgemeine Zeitung

Після багатьох років применшення загрози з боку Росії Захід нарешті визнав справжній характер російського режиму, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung. Однак видання застерігає, що слід не переоцінювати впливу Росії, а, скоріше, шукати причини проблем в собі.

Читайте також: «Німеччина хоче бачити Лукашенка на саміті в Брюсселі»

«Європейській громадській думці потрібно було багато часу, щоб правильно оцінити справжній характер російського режиму, — пише Рейнхард Весер. — Застереження жителів Східної Європи від агресії Кремля давно сприймалися на Заході як історично зрозуміла, але політично шкідлива одержимість. Вони не хотіли бачити, що ця чутливість у країнах Балтії, Польщі, України чи Грузії була не тільки результатом нездоланного минулого, але вона також має своє нинішнє обґрунтування, і тим більше посилюється, чим довше Путін та його люди панують у Кремлі».

За його словами, лише війна в Україні та відповідний пропагандистський наступ призвели до радикальних змін у західному підході до Росії. Відтоді, як було помічено, що Москва втручається до американської виборчої кампанії, відчуття загрози від Росії для західних демократій стало звичайним явищем, пише автор.

Рейнхард Весер

Рейнхард Весер

Весер звертає увагу, що на даний час у кожному випадку спірних результатів виборів шукають «брудні руки Москви» у вигляді хакерів, інтернет-тролів або поширювачів фейкових новин. Весер зазначає, що Brexit або проблеми зі створенням уряду в Німеччині не є наслідком дії зовнішніх сил, але, в основному, внутрішніх проблем кожної з цих країн.

Читайте також: «Німеччина залишається вірною своїй політиці умиротворення російського агресора коштом України»

За даними FAZ, Кремль намагається сприяти поглибленню проблем. Значна частина російського керівництва вважає, що РФ перебуває в стані війни із Заходом, метою якої є послаблення противника. «Люди Кремля, які набули досвіду роботи в КГБ, підозрюють, що все, що ставить під загрозу їхню владу, є результатом діяльності іноземних служб: від руху антикомуністичної солідарності в Польщі через революцію в Україні до демонстрацій в Росії», — пише FAZ.

Проте Весер застерігає від переоцінки російських впливів. На його думку, зосередження уваги на реальних або передбачуваних діях Росії означає, що вона справляє враження більш сильної і впливової, ніж це є насправді, а значить — зростає її привабливість в очах західних популістів. «Необхідна пильність щодо спроб Кремля послабити впевненість у демократії, тим більше, що російські спецслужби роблять прогрес», — підкреслює Весер. Метод, який полягає в тому, щоб перекладати відповідальність за власні проблеми на іноземні держави, мусить залишатися привілеєм авторитарних систем», — стверджує коментатор.

Кремлівська пропаганда

Кремлівська пропаганда

Читайте також: «Відповідати за ситуацію в Сирії повинна РФ — Німеччина»

Демократія утримуватиметься, на його думку, тільки якщо «невдоволення в суспільстві сприйматиметься як симптом несправедливості і буде стимулом для пошуку причини». «Це найкращий захист (проти Росії)», — підсумовує Весер.

 

Be the first to comment on "Німецька газета: Не переоцінюйте вплив Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**