Нікола Старджен: Мей підштовхує Шотландію до нового референдуму

Нікола СтардженНікола Старджен

Нікола Старджен закликала змінити курс Великої Британії «поки не пізно».

Перший міністр Шотландії Нікола Старджен заявила про непоступливість прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей в питанні виходу країни з Євросоюзу. Старджен вважає, що Brexit істотно змінив громадську думку в регіоні.

Читайте також: «У Шотландії стартували «дебати про незалежність»

Глава уряду Шотландії відзначає, що посилення самостійницьких настроїв в Шотландії — це не вина місцевого уряду, а результат непоступливості кабінету Мей. Старджен закликала прем’єр-міністра змінити курс уряду «поки не пізно».

Парламент Шотландії 7 лютого провів «символічне» голосування про доцільність запуску процедури виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу. «Проти» Brexit висловилися 90 депутатів, «за» — 34 депутати. Голосування має перевірити, наскільки прислухаються в Лондоні до побажань шотландців, заявила перед голосуванням перший міністр Шотландії Нікола Стерджен.

Британські острови

Британські острови

Читайте також: «Шотландія намагається втриматися у ЄС»

Единбург вважає, що Лондон не виконує свою обіцянку розглянути шотландські пропозиції. «Досі уряд Великої Британії не запропонував нічого — жодного компромісу, вони навіть не подивилися наші пропозиції», — заявив шотландський міністр Майкл Рассел, який веде переговори щодо позицій Шотландії на Brexit з урядом Великої Британії.

Він стверджує, що запуск статті 50 Лісабонського договору, який починає дворічний процес виходу Великої Британії з ЄС, повинен бути відхилений, тому що уряд залишив дуже багато питань без відповіді. Зокрема, Шотландії не гарантується право голосу в будь-яких нових торгових договорах, які будуть укладені після того, як Велика Британія залишить ЄС.

На початку січня зазначалося, що майже 62% шотландців не підтримують ідею проведення нового референдуму про незалежність від Великої Британії в цьому році.

Читайте також: «Уряд Шотландії підготував законопроект про проведення референдуму про незалежність»

шотландія

Символіка Шотландської національної партії

Be the first to comment on "Нікола Старджен: Мей підштовхує Шотландію до нового референдуму"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**