Нідерландські спецслужби нейтралізували російську атаку проти Організації із заборони хімічної зброї

Прес-конференціяПрес-конференція

У квітні нідерландським спецслужбам вдалося запобігти хакерській атаці з боку Росії на Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), — заявила у четвер міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд.

Читайте також: «Нідерланди відмовляються повертатися до трибуналу по MH17 на рівні ООН»

На прес-конференції в Гаазі Бейлевелд розповіла, що 10 квітня до Нідерландів прибули четверо росіян, а через три дні вони були затримані в готелі, що знаходиться поряд зі штаб-квартирою ОЗХЗ в Гаазі. Вони мали при собі розвідувальне обладнання, яке міністр показала під час прес-конференції в четвер, серед іншого це антени, ноутбуки та інші пристрої, призначені для того, щоб уможливити вторгнення до мережі бездротового зв’язку ОЗХЗ.

Міністр зазначила, що росіяни були схоплені на гарячому і намагалися знищити частину свого обладнання. Вона також підкреслила, що їм не вдалося вдертися до мережі ОЗХЗ. Того ж самого дня всі вони були депортовані з Нідерландів.

Бейлевелд закликала Росію припинити кібератаки, які спрямовані на «підрив» західних демократій.

Reuters зазначає, що в той же час ОЗХЗ працювала над ідентифікацією речовини, яка використовувалася в нападі в березні в Солсбері в південній Англії на колишнього російського агента Сєргєія Скріпаля та його дочку.

Амстердам

Амстердам

Читайте також: «Нідерланди відклали ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС»

«Російська військова розвідка активна тут, в Нідерландах, де низка міжнародних організацій має свої штаб-квартири», — сказав цитований Reuters голландський генерал Онно Eйхельсен.

У четвер глави інституцій ЄС та генеральний секретар НАТО висловили свою стурбованість з приводу російських кібератак та дій, спрямованих проти Організації із заборони хімічної зброї.

Президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер та голова дипломатичного відомства ЄС Федеріка Могеріні в спільній заяві підкреслили, що це «агресивне діяння демонструє зневагу до мети ОЗХО».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію зупинити безглузді дії, що підривають міжнародний порядок.

Читайте також: «Нідерланди підтримають асоціацію України з ЄС на референдумі – прем’єр»

На прес-конференції після зустрічі міністрів оборони країн НАТО глава Пентагону Джеймс Маттіс підкреслив, що Росія повинна відповісти за спроби втрутитися в роботу серверів ОЗХЗ. Він зазначив, що існує багато варіантів такої відповіді.

 

 

 

Be the first to comment on "Нідерландські спецслужби нейтралізували російську атаку проти Організації із заборони хімічної зброї"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**