Нідерланди підтримують надання Україні безвізового режиму з ЄС

президентиМарк Рютте та Петро Порошенко

Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком, повідомили у прес-службі глави Української держави.

Читайте також: «У Нідерландах розповіли, як судитимуть винних у катастрофі МН-17»

«Марк Рютте підтвердив незмінну позицію Нідерландів щодо надання безвізового режиму для українських громадян», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту й Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією в грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна виконала всі критерії в рамках плану дій із візової лібералізації.

26 вересня комітет Європейського парламенту з питань цивільних прав, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) підтримав доповідь про надання Україні безвізового режиму та надав мандат на початок переговорів між інституціями ЄС.

23 жовтня Порошенко заявив, що Україна отримає рішення про запровадження безвізового режиму з боку Європейського Союзу до саміту Україна-ЄС 24 листопада.

Амстердам

Нідерланди

Україна і Нідерланди повинні знайти взаємоприйнятний варіант розблокування ратифікації Угоди про асоціацію Нідерландами. Про це заявив президент України Петро Порошенко в розмові з главою нідерландського уряду Марком Рютте.

Рютте поінформував про зусилля, що докладаються ним для вирішення питання ратифікації УА з ЄС-Україна з боку парламенту Нідерландів.

Читайте також: «Нідерланди готують алгоритм, що дозволить завершити ратифікацію асоціації»

Порошенко підкреслив важливість пошуку взаємоприйнятного варіанту, який би розблокував процес ратифікації згаданої Угоди нідерландською стороною.

Співрозмовники домовилися продовжувати координувати зусилля для запобігання негативного сценарію.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуває в Нідерландах, де буде просувати ратифікацію УА.

Амстердам

Мапа Нідерландів

Зазначимо, що парламент Нідерландів зобов’язав уряд до листопада вирішити питання про асоціацію України і ЄС. У той же час прем’єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд країни, скоріше за все, не ратифікує Угоду про асоціацію між Євросоюзом і Україною, враховуючи результати квітневого референдуму.

Нагадаємо, на консультативному референдумі в Нідерландах 6 квітня 2016 року проти СА проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Читайте також: «Нідерланди відклали ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС»

Be the first to comment on "Нідерланди підтримують надання Україні безвізового режиму з ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**