Норвезькі археологи зробили незвичайне відкриття

Поховальний корабель вікінгівПоховальний корабель вікінгів

Як повідомляє інтернет-портал sciencealert.com, археологи, використовуючи геолокатор з високою роздільною здатністю, виявили в околицях Остфольда (Норвегія) стародавнє кладовище вікінгів, на якому добре збереглося так зване корабельне поховання.

Читайте також: «Археологи знайшли в Хорватії старовинний портовий склад, якому 2000 років»

Корабельні поховання, які були популярним способом поховання серед норвезьких вікінгів, являли собою довгий корабель з насипаним на ньому курганом та були призначені для важливих персон, таких як вожді. Однак хоча подібних поховань було виявлено немало, рідко можна знайти такі, що збереглися в хорошому стані.

«Ця знахідка неймовірно хвилююча, оскільки ми знаємо лише три добре збережених кораблі вікінгів у Норвегії, які були розкопані давно, — говорить археолог Кнут Пааше з Норвезького інституту досліджень культурної спадщини (NIKU). — Цей новий корабель, безумовно, матиме велике історичне значення, оскільки його можна досліджувати усіма сучасними засобами археології».

Маючи довжину приблизно 20 метрів, корабель Джелстада був знайдений під дивовижно тонким верхнім шаром ґрунту — лише 50 сантиметрів.

Виявлене поховання

Виявлене поховання

Курган, який колись накривав судно, згодом був розорений. Проте нижня частина корабля — його киль та підлогові бруси — здаються відносно непорушними.

Читайте також: «Польські археологи відкопали місто, якому 2000 років»

Важко точно встановити, скільки років він має, але інше подібне поховання, виявлене неподалік кургану Джейлхоуген нараховує біля 1500 років.

Крім того, неподалік кургану, що містить залишки корабля, радіолокаційне дослідження виявило сліди щонайменше семи інших раніше невідомих курганів, які були зруйновані оранкою, а також залишки п’яти будинків.

«Корабельне поховання не ізольоване, але є частиною кладовища, яке чітко призначене для демонстрації влади та впливу», — зазначив археолог і керівник проекту Ларс Густавсен.

Норвезькі вікінги

Норвезькі вікінги

Команда поки не планує проведення земляних робіт. Натомість у своїх майбутніх дослідженнях археологи використовуватимуть неінвазивні методи створення цифрової мапи могили, а також навколишнього цвинтаря та ландшафту.

Читайте також: «Археологи ідентифікували зруйноване месопотамське місто, якому 4000 років»

Однак як тільки ці дослідження будуть завершені, можуть знадобитися розкопки, щоб більше дізнатися.

 

Be the first to comment on "Норвезькі археологи зробили незвичайне відкриття"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**