Норвегія стягує війська до кордону з Росією

ОслоОсло

Норвегія оголосила, що має намір направити додатковий механізований батальйон до кордону з Росією і закупити більше танків і артилерійських гармат, що є відповіддю на збільшення загроз безпеці країни.

Читайте також: «Міноборони Норвегії: У нас дуже непередбачуваний сусід на сході»

Проте міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Серейде під час ознайомлення журналістів з планами національної оборони не згадала про Росію і наголосила, що не хоче зупинятися на конкретних воєнних загрозах для Норвегії.

Тим не менш, не секрет, що дії Москви в Україні, в тому числі невизнана Заходом анексія Криму, а також збільшення активності російської армії на західних кордонах, викликали стурбованість в Норвегії та інших країнах, що межують з Росією, зазначає Reuters.

Іне Еріксен Серейде

Іне Еріксен Серейде

«Забезпечення безпеки ставить перед нами нові виклики, а ситуація є менш передбачуваною. Це має наслідки для організації нашої армії», — сказала Серейде.

Потім норвезький міністр поінформувала про те, що механізований батальйон розташовуватиметься у віддаленому районі на крайній півночі поблизу кордону з Росією.

Читайте також: «Українці в Норвегії»

Крім того, Міністерство оборони Норвегії має намір виділити більше грошей на закупівлю танків, артилерії та інших видів озброєння.

«Ми повинні вміти захищати всю територію нашої країни. Це чіткий сигнал, який також стосується і півночі», — сказала Серейде.

Для реалізації цього плану урядові знадобиться підтримка з боку опозиції. Однак у цьому питанні можна розраховувати на консенсус.

Читайте також: «Норвегія почала готуватися до вторгнення Росії в Арктику»

Фортеця Акерсхюс

Фортеця Акерсхюс

Be the first to comment on "Норвегія стягує війська до кордону з Росією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**