Норвегія попросила вибачення у жінок, які в часи Другої світової війни зустрічалися з німецькими солдатами

Ерна СольбергЕрна Сольберг

Норвегія вибачилася перед жінками, які після Другої світової війни зіткнулися з покараннями та цькуванням за підтримку відносин з німецькими солдатами.

Читайте також: «Норвегія стягує війська до кордону з Росією»

На думку істориків, до 50 тисяч жінок в Норвегії підтримували тісні зв’язки з німецькими військовослужбовцями. Після закінчення війни багато з них зазнали переслідувань. Були арешти, звільнення з роботи та позбавлення громадянства.

Норвезький прем’єр-міністр Ерна Сольберг вибачилася перед цими жінками. «Для багатьох це була просто підліткова закоханість. Для когось кохання до ворожого солдата або невинний флірт залишили свій слід на решті життя. Сьогодні від імені уряду хочу вибачитися перед цими жінками», — сказала глава уряду.

Німецький солдат у Норвегії

Німецький солдат у Норвегії

Німецьких солдатів, які проходили військову службу в країнах Північної Європи, їхні командири заохочували заводити дітей від місцевих жінок.

У Норвегії під час війни були побудовані Будинки Lebensborn (нім. Джерело життя). Даний заклад був заснований Генріхом Гіммлером та мав на меті створення «нордичної раси надлюдей».

Читайте також: «Міноборони Норвегії: У нас дуже непередбачуваний сусід на сході»

«Не можна стверджувати, що норвежки, які мали особисті стосунки з німецькими солдатами, брали участь в військових діях німців», — пояснює історик Гурі Хьельтнес.

Осло

Осло

Be the first to comment on "Норвегія попросила вибачення у жінок, які в часи Другої світової війни зустрічалися з німецькими солдатами"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*



*